X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sukcesy i porażki Le Corbusiera

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 19:00
- Anthony Flint przerwał mit architekta odrzuconego, który zostawił swoją spuściznę tylko na papierze i wybudował kilka nic nieznaczących budynków – podkreśliła dr Dorota Jędruch, mówiąc o książce przedstawiającej losy kultowego architekta Le Corbusiera.
Audio
  • Rozmowa wokół książki Anthony'ego Flinta "Le Corbusier. Architekt jutra" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Le Corbusier, właściwie Charles-douard Jeanneret-Gris był francuskim architektem szwajcarskiego pochodzenia, urbanistą, malarzem i rzeźbiarzem. Zmarł w 1965 r.
Le Corbusier, właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris był francuskim architektem szwajcarskiego pochodzenia, urbanistą, malarzem i rzeźbiarzem. Zmarł w 1965 r.Foto: PAP/DPA/Kuehn

Bo choć słynny francuski projektant realizował prestiżowe projekty na całym świecie i żądał od zapraszających go uniwersytetów luksusowych hoteli, sam lubił budować na swój temat obraz przegranego artysty.

- Le Corbusier kreował się w swoich książkach na architekta, który wciąż obija się o ścianę ze swymi koncepcjami. Jego najważniejsza publikacja - "W stronę architektury" - powstała w związku z przegranym konkursem na zaprojektowanie siedziby Ligi Narodów. Artysta bardzo źle zniósł wtedy odrzucenie i krytykę – dodała dr Dorota Jędruch.

Czy architektura Le Corbusiera wzięła się z kompleksów i jak francuskiemu prowincjuszowi udało się wejść do grona najważniejszych ludzi kultury swych czasów? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Bartosz Panek

Goście: dr Dorota Jędruch (Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego), Oskar Grąbczewski (architekt)

Data emisji: 23.02.2017

Godzina emisji: 18.00

mz/ab/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Cęckiewicz. Wspomnienia architekta

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 08:00
Bohaterem audycji był profesor Politechniki Krakowskiej i jeden z ważniejszych architektów powojennej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Spodek wylądował w centrum Katowic

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 14:00
– Historia Spodka zaczęła się już w latach 50., kiedy władze Katowic podjęły decyzję o budowie cyrku – opowiadał dr Ryszard Nakonieczny z Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
rozwiń zwiń