X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Małecki: teatrem nasiąkałem od dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 11:00
– W czasach przedszkolnych wydawało mi się, że rodzice wszystkich dzieci pracują w teatrze, że wszystkie mamy są aktorkami, a ojcowie piszą muzykę teatralną – wspominał aktor.
Audio
  • Grzegorz Małecki: teatrem nasiąkałem od dzieciństwa (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Grzegorz Małecki
Grzegorz MałeckiFoto: Bernard Branecki/wikimedia/CC BY-SA 3.0

Syn aktorki Anny Seniuk i kompozytora Macieja Małeckiego wyznał, że przez pewien czas próbował uciec przed swym przeznaczeniem. – W liceum miałem okres buntu przeciwko wszystkiemu i w związku z tym mówiłem, że zrobię wszystko, żeby nie trafić do teatru. Po maturze próbowałem sił w dziennikarstwie, zdałem również na filozofię i nauki polityczne. Wszystkie te kierunki zostawiłem po dwóch latach i w ramach zakładu z kolegami zdałem do akademii teatralnej – opowiadał gość Dwójki.

Grzegorz Małecki mówił także o swoistym przekleństwie, jakim jest bycie dzieckiem tak znakomitych i popularnych artystów, o tym, dlaczego nie skorzystał z podpowiedzi, by zmienić nazwisko na "Seniuk", a także wspominał czasy akademickie, podczas których robił wszystko, by zostać wyrzuconym ze studiów, a swoją krnąbrnością doprowadził do furii samego Zbigniewa Zapasiewicza.

***

Tytuł audycji:  O wszystkim z kulturą

Przygotował: Jacek Wakar

Gość: Grzegorz Małecki (aktor teatralny, filmowy i telewizyjny)

Data emisji: 9.06.2017

Godzina emisji: 18.00

mc/zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Pszoniak: nie czuję się zawodowym aktorem

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 19:15
– Mam wrażenie, że przedwczoraj skończyłem studia i zacząłem być aktorem, a bierze się ono stąd, że nigdy się nie znudziłem tym, co robię – mówił znakomity aktor.
rozwiń zwiń