X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Pszoniak: nie czuję się zawodowym aktorem

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 19:15
– Mam wrażenie, że przedwczoraj skończyłem studia i zacząłem być aktorem, a bierze się ono stąd, że nigdy się nie znudziłem tym, co robię – mówił znakomity aktor.
Audio
  • Wojciech Pszoniak: nie czuję się zawodowym aktorem (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Wojciech Pszoniak
Wojciech Pszoniak Foto: Grzegorz Śledź/PR2

– Robię rzeczy, które mnie naprawdę interesują, które mnie stymulują, które mi coś dają, i dzięki temu wierzę w to, że także mogę dać coś innym. Robię to, co kocham. W młodości dokonałem takiego wyboru, że dziś jestem szczęśliwym człowiekiem – powiedział Wojciech Pszoniak.

Gość Dwójki wyznał, że nigdy nie zwątpił w sens swojej pracy, co daje mu poczucie, jakby wciąż miał 20 lat. Wrażenie to wiąże się także z jego niechęcią do rutyny. – Rutyna jest sprzeczna z moim charakterem. Gdy czuję, że coś zaczyna się powtarzać, odrzucam to – mówił.

Wojciech Pszoniak, który 2 maja skończył 75 lat, tłumaczył w Dwójce, dlaczego nie robi podsumowań swojej artystycznej drogi, wspominał dzieciństwo i aktorską młodość, opowiadał o reżyserowanym przez siebie spektaklu w warszawskim teatrze Syrena ("Nasze żony" Érica Assousa miały premierę 5 maja), o pracy pedagogicznej, a także o tym, jak dzieli czas między Paryż, w którym na stałe mieszka, a Polskę, którą uważa za swą jedyną ojczyznę.

***

Tytuł audycji:  O wszystkim z kulturą

Przygotował: Jacek Wakar

Gość: Wojciech Pszoniak (aktor teatralny i filmowy, pedagog, reżyser)

Data emisji: 26.05.2017

Godzina emisji: 18.00

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Englert. Dyrektor znaczy "niepodległość"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 19:00
– To nie jest tak, że ja strasznie chciałem być dyrektorem teatru. Dostałem jednak ciekawą propozycję – mówił reżyser i dyrektor Teatru Współczesnego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Głowacki: aktor jest hiperczłowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 20:00
– To nie znaczy, że jest nadczłowiekiem, tylko człowiekiem, w którym ogniskuje się wszystko, co ludzkie – mówił ceniony aktor teatralny i filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Isabelle Huppert odkleja etykietę "Pianistki"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 20:00
- Film Hanekego na wiele lat określił jej aktorskie emploi, wydaje mi się, że w "Elle" ona umyka z tej szufladki - mówił o roli ikony francuskiego kina w nowym dziele Paula Verhoevena krytyk Piotr Czerkawski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mirosław Baka: bycie na scenie jest jak narkotyk

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 21:00
– Do uprawiania tego zawodu niezbędna jest pycha i próżność. Jeśli ktoś nie ma przyjemności z panowania nad publicznością, nie ma sensu, by był aktorem – mówił Mirosław Baka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Simlat: aktor to zawód na walizce

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 20:00
– My, aktorzy, ciągle jeździmy. Czasami człowiek już ma tego dość – mówił jeden z najbardziej zapracowanych polskich aktorów, z którym udało nam się spotkać w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pastelowa ekstrawertyczka. Twarze Anny Radwan

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 20:00
– W spotkaniu z zimnym okiem kamery tworzę pewną kreację. Na potrzeby życia jest inna, a jeszcze inna na potrzeby teatru – mówiła aktorka.
rozwiń zwiń