X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jakość i wolność". "Rektoryzm". Wokół reformy szkolnictwa wyższego

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 19:00
- Z jednej strony jestem fanem tych zmian. Wydaje mi się jednak, że ta ustawa nie rozwiązuje kilku fundamentalnych problemów - mówił dr hab. Mateusz Gola  w Dwójkowej dyskusji na temat zapowiedzianej przez wicepremiera Jarosława Gowina reformie szkolnictwa wyższego.
Audio
  • Wokół reformy szkolnictwa wyższego. Posłuchaj debaty (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Brama Główna Uniwersytetu Warszawskiego
Brama Główna Uniwersytetu WarszawskiegoFoto: Shutterstock/Stepniak

Nowa ustawa wzmocni według dr. hab. Mateusza Goli potencjał badawczy polskiej nauki ("podoba mi się możliwość płatnego rocznego urlopu dla naukowca"). Jej walorem jest także założenie, by "habilitacja była sprawą opcjonalną". Do rozwiązania pozostaje jednak wciąż kwestia opłacania pracowników naukowych.

O nowej reformie, zwanej "Konstytucją dla nauki", dyskutowali w Dwójce także Piotr Müller, dyrektor Biura Ministra w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (który mówił m.in. o wartościach patronujących reformie: "jakości" i "wolności"), oraz Aleksander Temkin z Komitetu Kryzysowego Humanistyki Polskiej (według którego proponowane zmiany wprowadzą m.in. "autokratyzm rektorski").

Na jakie jeszcze sprawy zwracają uwagę krytycy tej reformy? Co o ustawie mówią jej zwolennicy? Na ile "Konstytucja dla nauki" będzie korzystna dla nauk humanistycznych? Czy nie sprowadzi ona uczelni do roli czysto ekonomicznej? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Bartosz Panek

Goście: Piotr Müller (dyrektor Biura Ministra w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego), dr hab. Mateusz Gola (Instytut Psychologii PAN, Uniwersytet Kalifornijski w San Diego) oraz Aleksander Temkin (Komitet Kryzysowy Humanistyki Polskiej, Narodowa Rada Rozwoju)

Data emisji: 29.11.2017

Godzina emisji: 18.00

jp/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin na KUL: reforma znacząco zmieni system dotowania uczelni

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2017 14:43
"Reforma szkolnictwa wyższego zdecydowanie poszerza autonomie uczelni" - powiedział wicepremier Jarosław Gowin. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wygłosił wykład inauguracyjny z okazji setnej inauguracji roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
rozwiń zwiń