Polskie Radio
Section05
Jarosław Gowin

Reforma Szkolnictwa Wyższego. Debata młodych polityków

Założenia projektu tzw. Ustawy 2.0 Gowin przedstawił podczas Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie. Zapowiedział, że chce zaaplikować polskiej nauce „silny impuls rozwojowy”. O reformie szkolnictwa wyższego mówili w audycji Młoda Audycja Polityczna Łukasz Rusajczyk (Parlament Studentów RP), Patryk Palczewski (Forum Młodych PiS), Michał Jurek (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci PO) i Jan Strzeżek (Młoda Prawica - Porozumienie Jarosława Gowina).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego edukacja szkolnictwo wyższe Jarosław Gowin reforma szkolnictwa

Jarosław Gowin o dokonaniach w nauce i szkolnictwie wyższym

Podsumowując dwa lata swojej pracy na czele resortu nauki, Jarosław Gowin podkreślił, że „konstytucja dla nauki” powstaje we współpracy rządu ze środowiskiem naukowców i podniesie autonomię uczelni. O podsumowaniu prac Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego mówił w Polskim Radiu 24 prof. Radosław Rybkowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Edukacji Narodowej Jarosław Gowin edukacja szkolnictwo wyższe

„To nie metamorfoza, wyznaję wartości republikańskie"

- Nie przeszedłem żadnej metamorfozy. Zawsze sytuowałem się na skrajnym konserwatywnym skrzydle Nowoczesnej – powiedział w audycji 24 Pytania były poseł Nowoczesnej, obecnie poseł partii Porozumienie Zbigniew Gryglas. W Polskim Radiu 24 mówił m.in. o powodach przejścia do nowej partii Jarosława Gowina i kandydatach na prezydenta Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Warszawa Sejm Jarosław Gowin Polityka PR24 POLSKA

„Jarosław Gowin chciałby mieć wpływ na rozdawanie kart”

Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił podczas sobotniego kongresu powstanie nowej partii – „Porozumienie”, w skład której weszło jego dotychczasowe ugrupowanie - Polska Razem, Republikanie, a także inne stowarzyszenia o charakterze prawicowym. O nowej partii Jarosława Gowina mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor z „Gazeta Polska”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Gowin Prawo i Sprawiedliwość Polska Razem

"Jarosław Gowin ściąga wyborców konserwatywno-liberalnych"

W sobotę odbył się w Warszawie Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencja Zjednoczeniowa Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych. Formacje te utworzyły nowe ugrupowanie polityczne - Porozumienie. Wicepremier Gowin poinformował, że jest prezesem nowej partii. O nowej partii Jarosława Gowina mówili w audycji Debata Poranka Adam Ostolski (Krytyka Polityczna) i Jakub Jałowiczor („Gość Niedzielny).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Gowin Prawo i Sprawiedliwość Rafał Trzaskowski

Nowa partia Gowina. "Walczy o polityczną podmiotowość"

Porozumienie to nowa nazwa partii Jarosława Gowina. Jesteśmy dobrym zespołem, który ma selekcjonera ze strategiczną wizją, ostrych napastników i solidną defensywę; ta drużyna jest otwarta na wszystkich, dołączcie - apelował Gowin podczas sobotniego kongresu ugrupowania. O politycznych szansach nowego projektu wicepremiera mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Sławomir Sowiński z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa PiS Jarosław Gowin zjednoczona prawica

Porozumienie, czyli nowa partia Jarosława Gowina

Jarosław Gowin, lider nowej partii zapewnia o kontynuacji konsekwentnej pracy na rzecz zmiany Polski. Nowe ugrupowanie Jarosława Gowina ma nazwę „Porozumienie”, o czym poinformował lider ugrupowania na zorganizowanej na stadionie PGE Narodowym Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych. O nowej partii Jarosława Gowina mówił w Polskim Radiu 24 Roman Mańka z Fundacji FIBRE oraz Marcin Makowski, dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy” i "Wirtualnej Polski".
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska PiS zjednoczona prawica

Konwencja prawicy. List Jarosława Kaczyńskiego

By stanął gmach wyśnionej przez nas Rzeczypospolitej, musimy wygrać kolejne wybory - samorządowe, parlamentarne i prezydenckie; te przyszłe zwycięstwa bardzo potrzebują naszej jedności - napisał do uczestników sobotniej konwencji prawicy, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego list odczytał szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Wydarzenie komentowali na antenie PR24 Michał Kolanko (Rzeczpospolita) i Jacek Karnowski (Sieci Prawdy).
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin Jarosław Kaczyński zjednoczona prawica