Polskie Radio
Section05
Jarosław Gowin

Gowin przed komisją śledczą: Kaczyński powiedział, że nie puści mi tego płazem

Były wicepremier Jarosław Gowin zeznał przed komisją śledczą, że pomysł organizacji wyborów kopertowych wyszedł od Adama Bielana, który przekonał do nich Jarosława Kaczyńskiego. - Miałem poczucie, że podlegam silnej presji, by zmienić swoje stanowisko - powiedział. Wskazał również, że docierały do niego informacje nt. zainteresowania ze strony CBA, co odbierał w kategorii szantażu. - To było w czasie, kiedy Jarosław Kaczyński powiedział mi, że chyba nie sądziłem, że puści mi to płazem - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Gowin wybory w Polsce

Komisja ds. wyborów korespondencyjnych. Buda: jej prace nie mają sensu bez wezwania Trzaskowskiego i Kidawy-Błońskiej

Waldemar Buda, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. wyborów kopertowych, poinformował, że komisja ma już listę kolejnych świadków do przesłuchania. Gość Programu 3 Polskiego Radia dodał, że nie znaleźli się na niej kandydujący na prezydenta w 2020 roku: Małgorzata Kidawa-Błońska i Rafał Trzaskowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Waldemar Buda Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Gowin komisja śledcza polityka Rafał Trzaskowski Małgorzata Kidawa-Błońska wybory w Polsce wybory prezydenckie

Morawiecki, Kaczyński, Sasin. Długa lista polityków, których chce przesłuchać komisja śledcza ds. wyborów kopertowych

Komisja śledcza ds. wyborów kopertowych za przesłuchaniem Jarosława Gowina, Elżbiety Witek, Mateusza Morawieckiego, Jacka Sasina, Mariusza Kamińskiego, Michała Dworczyka i Jarosława Kaczyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka komisja śledcza wybory Jarosław Gowin Elżbieta Witek Mateusz Morawiecki Jacek Sasin Mariusz Kamiński Michał Dworczyk Jarosław Kaczyński

"RESET" "Reset obejmował współpracę z Rosją w wymiarze sprawiedliwości". Nowe ustalenia

Krzysztof Kwiatkowski, a następnie Jarosław Gowin, będąc kolejno ministrami sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, zacieśniali współpracę ze swoim rosyjskim odpowiednikiem m.in. w zakresie więziennictwa, wymiany informacji między polskimi a rosyjskimi sądami, a także reformy Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - ustaliła "Gazeta Polska".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA relacje polsko-rosyjskie Reset Ministerstwo Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski Jarosław Gowin Donald Tusk

Współpraca KO ze środowiskiem Gowina? Halicki oskarża: uczestniczył w rozmontowywaniu systemu praworządności

- Te wybory są rzeczywiście fundamentalne, bardzo ważne. Jeśli mówimy o głównym celu, to jest jednak przywrócenie praworządności, elementarnej drogi rozwoju. Jarosław Gowin uczestniczył w rozmontowywaniu tego systemu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Halicki, europoseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Halicki koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin Krzysztof Świątek

Jaka będzie przyszłość Jarosława Gowina? Gursztyn: jego problemem jest to, że nie wnosi ze sobą żadnego wiana

- Problemem Jarosława Gowina jest to, że nie wnosi ze sobą żadnego wiana. On nie jest w stanie przynieść liście, na której się znajdzie, jakiejś znaczącej liczby głosów. W związku z tym można z nim robić takie rzeczy, jak Donald Tusk, czyli po prostu traktować go gorzej niż lekceważąco - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz TVP Piotr Gursztyn.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Platforma Obywatelska Donald Tusk Jarosław Gowin

Maria Koc o specustawie o pomocy uchodźcom z Ukrainy

W sobotę, 12 marca, prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o pomocy dla uchodźców z Ukrainy. - Jest to dość obszerna ustawa, która zawiera wiele propozycji i znacząco ułatwi życie cudzoziemcom w Polsce - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek Parlament Europejski Europa Ukraina Jedynka Ukraina Senat Andrzej Duda Unia Europejska konflikty międzynarodowe Jarosław Gowin Krajowy Plan Odbudowy

Wielkie powroty do polityki? Publicyści o Petru i Gowinie

Jakie będzie miejsce Ryszarda Petru w obecnej układance politycznej oraz z kim będzie współpracował Jarosław Gowin po swoim powrocie. Na antenie Polskiego Radia 24 w audycji "Debata poranka" dyskutowali o tym Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"), Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna") i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jacek Liziniewicz Grzegorz Osiecki Ryszard Petru Jarosław Gowin

"Będzie chciał dokonać zemsty, ale nie ma wyboru". Dr Machnik o przyszłości Gowina

- Nie jest tajemnicą, że Jarosław Gowin miał pęd do rządzenia, do władzy i do bycia w centrum uwagi, a wie doskonale, że bez posypania głowy popiołem, nie ma szans uzyskać dobrej pozycji i wyjściowej, i negocjacyjnej, jeżeli chodzi o rozmowy z opozycją - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humanum. - Wybiera najbardziej emocjonalne i "popularne" wydarzenia, by podsycać te emocje - dodał, nawiązując do wywiadu b. szefa Porozumienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Eliza Olczyk Jarosław Gowin opozycja