Polskie Radio
Section05
Jarosław Gowin

Podpisano umowę koalicyjną Zjednoczonej Prawicy. Reszczyński: prezes PiS superarbitrem

- Z racji swojego doświadczenia Jarosław Kaczyński jest w stanie przyhamowywać pewne ambicje, powstrzymywać kontrowersje i działać stymulująco między szefami siłowych resortów, a premierem Mateuszem Morawieckim - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński. Gościem był również Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro Jarosław Gowin

Jacek Ozdoba: w Zjednoczonej Prawicy, jak w dobrym małżeństwie, zdarzają się kłótnie

- W Zjednoczonej Prawicy jest jak w dobrym małżeństwie - zdarzają się kłótnie; po takiej kłótni należy porozmawiać - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" wiceminister klimatu, poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba. Musimy ostudzić emocje, usiąść do stołu i porozmawiać - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Gowin zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina polityka koalicja Rząd RP Jacek Ozdoba

Piotr Müller: rząd mniejszościowy może realizować swoje działania

- Rząd mniejszościowy może realizować swoje zadania, jeśli chodzi o władzę wykonawczą - ocenił w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" rzecznik rządu Piotr Müller, komentując sytuację w Zjednoczonej Prawicy. Jak zaznaczył, wariant przyspieszonych wyborów również trzeba brać pod uwagę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Gowin zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina polityka koalicja Rząd RP

"Nikomu nie opłacają się przyśpieszone wybory". Prof. Ryba o sporze wewnątrz Zjednoczonej Prawicy

- Nikomu nie opłacają się przyśpieszone wybory - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mieczysław Ryba, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość Zbigniew Ziobro Jarosław Gowin rekonstrukcja rządu polityka Sejm ochrona zwierząt POLSKA Jerzy Jachowicz

Zakończyła się 5 runda negocjacji ws. rekonstrukcji rządu. W czwartek dalsze rozmowy

Zakończyła się piąta w tym miesiącu runda negocjacji liderów Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy w sprawie rekonstrukcji rządu i nowej umowy koalicyjnej. Jak dowiedziało się Polskie Radio, rozmowy będą kontynuowane jutro. Kolejne spotkanie zaplanowano na godzinę 13.00.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS Jarosław Kaczyński rekonstrukcja rządu rząd Mateusza Morawieckiego Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska Jarosław Gowin Zbigniew Ziobro rząd Rząd RP

"Potrzebne jest zracjonalizowanie procesów decyzyjnych". Prof. Paruch o rekonstrukcji rządu

- Na pewno konieczna będzie formuła koordynacji pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobro i Jarosławem Gowinem. Pytanie otwartym pozostaje, czy w związku z tym Jarosław Gowin wróci do rządu - mówił w Polskim Radiu 24 politolog  z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej prof. Waldemar Paruch.
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu rząd Mateusza Morawieckiego Jarosław Gowin Rząd RP Prawo i Sprawiedliwość

"Rozgrywka będzie ciekawa do samego końca". Maciej Kożuszek o powrocie Jarosława Gowina do rządu

- Ciekawe jest to, co stanie się z Jadwigą Emilewicz. Gdyby Jarosław Gowin miał ją zastąpić w rządzie, to mielibyśmy sytuację w której ktoś, kto okazał się lojalny wobec obozu politycznego, w pewnym sensie zostanie ukarany. Natomiast nagrodę otrzyma ten, który nie był lojalny i w trudnym momencie szukał podbicia swojego politycznego wizerunku - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska Codziennie"). Gośćmi byli też dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego) i Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE).
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu Jarosław Gowin rząd Mateusza Morawieckiego Rząd RP

Rekonstrukcja rządu: kolejna tura rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy

W czwartek po południu odbędzie się kolejna tura rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy w sprawie rekonstrukcji rządu. Choć przedstawiciele trzech ugrupowań koalicyjnych optymistycznie wypowiadali się o trwających negocjacjach, to prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmowy określił jako "skomplikowane".
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu zjednoczona prawica polityka Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro Jarosław Gowin POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska PiS