Polskie Radio
Section05
Jarosław Gowin

Bejda: Koalicja Polska buduje centrum prawicowe. Nie jest nam po drodze z PO

- PO może budować blok liberalno-lewicowy, ta partia bardzo mocno skręciła na lewo. My jako Koalicja Polska budujemy centrum prawicowe i nie jest nam po drodze z tego typu ugrupowaniami - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Bejda, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Stronnictwo Ludowe Platforma Obywatelska Jarosław Gowin Paweł Kukiz Sejm wybory parlamentarne

"Gowin nie rozumie, że odegrał w tym swoją rolę". Maliszewski o rozbiciu Zjednoczonej Prawicy

- Przykre, że Jarosław Gowin nie rozumie, iż odegrał swoją rolę w scenariuszu służącym rozbiciu Zjednoczonej Prawicy; będą mamić go wspólnymi listami, ale nic konkretnego nie otrzyma, bo byłby obciążeniem dla takiej listy - stwierdził w środę szef Rządowego Centrum Analiz Norbert Maliszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina Prawo i Sprawiedliwość Sejm zjednoczona prawica

"Relacje między ludźmi nie pozostają bez znaczenia". Ziobro o odejściu Gowina ze Zjednoczonej Prawicy

- Przyczyna tego ciągu wydarzeń, który doprowadził do wyjścia Jarosława Gowina ze Zjednoczonej Prawicy, tkwiła w zasadniczych różnicach programowych, które formułował Jarosław Gowin, jako prezes Porozumienia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia, minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jarosław Gowin polityka Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina

"Tusk zdrajców nie przyjmuje". Jarosław Popek o przyszłości Jarosława Gowina

- Jarosław Gowin jest w polityce od wielu lat, przechodził przez różne ugrupowania polityczne i jestem przekonany, że on w tej polityce zostanie - mówił w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski z "Super Expressu", pytany o polityczną przyszłość byłego ministra pracy i  rozwoju. - Donald Tusk. jak mówią jego współpracownicy, zdrajców nie przyjmuje z powrotem i to będzie trudna sytuacja - ripostował z kolei Jarosław Popek z Radia Gdańsk. 
Zobacz więcej na temat:  Mirosław Skowron POLSKA Jarosław Gowin polityka zjednoczona prawica

"Próba urealnienia poparcia". Prof. Reginia-Zacharski o polityce Gowina

- Główną motywacją jest chęć przygotowania się do wyborów, niezależnie od tego, czy odbędą się w 2023 r., czy też dojdzie do skrócenia kadencji sejmu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki), komentując politykę Jarosława Gowina i jego ugrupowania. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina POLSKA Polskie Radio 24 polityka Sejm Piotr Wąż

"Mam nadzieję, że nie będzie pan częścią totalnej opozycji". Prezydent wręczył dymisję Jarosławowi Gowinowi

- Mam nadzieję, że nie będzie pan częścią totalnej opozycji, tylko będzie pan realizował to, co rzeczywiście jest dla Polski dobre - powiedział prezydent Andrzej Duda, wręczając Jarosławowi Gowinowi akt odwołania z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rząd Ministerstwo Rozwoju Andrzej Duda Jarosław Gowin