Polskie Radio
Section05
Jarosław Gowin

Kukiz: Kaczyński ma większe szanse na przyciągnięcie mnie niż Gowin

- Największe szanse na przyciągnięcie mnie ma ten polityk, który ma chęć wprowadzenia w życie postulatów, z którymi przyszedłem do Sejmu. Większe moce sprawcze ma z pewnością prezes PiS Jarosław Kaczyński niż prezes Porozumienia Jarosław Gowin - powiedział w czwartek Paweł Kukiz.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Kukiz Jarosław Kaczyński Jarosław Gowin polityka zjednoczona prawica POLSKA Sejm Prawo i Sprawiedliwość

"Efektem może być utrata większości w Sejmie". Lisicki o konflikcie w Zjednoczonej Prawicy

- W Zjednoczonej Prawicy mają miejsce spory ambicjonalne, są też takie dotyczące kwestii wartości, jest spór o Fundusz Odbudowy. Nawet jeśli Solidarna Polska zagłosuje przeciw, to nie musi oznaczać końca koalicji - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki z tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  polityka Ryszard Gromadzki POLSKA Jarosław Gowin koalicja zjednoczona prawica PiS Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska

Zakończyły się konsultacje społeczne Krajowego Planu Odbudowy. Gowin: to ważny głos w debacie

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało, że zakończyły się konsultacje społeczne Krajowego Planu Odbudowy. - Dziękujemy wszystkim partnerom, samorządom, organizacjom pozarządowym oraz przedstawicielom przedsiębiorców, którzy uczestniczyli w dyskusjach konsultacyjnych KPO - powiedział szef resortu Jarosław Gowin.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Rozwoju Jarosław Gowin inwestycje gospodarka polska rozwój infrastruktura GOSPODARKA POLSKA

Dr Kawęcki: mówienie o zjednoczeniu Lewicy to raczej fakt PR-owy

- Zmiana barw politycznych przez wiceszefową Lewicy jest potwierdzeniem tego, że poziom sporów personalnych, wzajemnych oskarżeń oraz pomówień w byłym już środowisku poseł Pawłowskiej jest tak duży, że stawia pod wielkim znakiem zapytania ideowość działaczy formacji lewicowych - powiedział politolog dr Krzysztof Kawęcki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka lewica Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin

"Hańba, zdrada, wstyd". Lewica atakuje Monikę Pawłowską za przejście do Porozumienia

"Oddaj mandat", "zawiodłaś", "hańba" - to tylko niektóre z "bardziej przyjemnych" komentarzy, po oświadczeniu poseł Moniki Pawłowskiej. Polityk poinformowała o przejściu ze struktur Lewicy do Porozumienia Jarosława Gowina. Od tej pory, politycy i członkowie Lewicy wściekle atakują poseł, używając coraz mocniejszych słów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Jarosław Gowin zjednoczona prawica

"Trochę mnie to martwi, ale taka jest polityka". Kożuszek o przejściu Pawłowskiej do Porozumienia

- Mnie jako osobę zaangażowaną po stronie prawicy trochę to martwi, ale taka jest polityka, do takich rzeczy trzeba się po prostu przyzwyczaić. Na pewno jest to ciekawy ruch, dla wielu niespodziewany. Zobaczymy, jak to dalej będzie wyglądało - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek. Gośćmi "Debaty poranka" byli również Sebastian Gajewski z Centrum im. Daszyńskiego oraz Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gazeta Polska POLSKA polityka Jarosław Gowin lewica zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina

Gowin dla "Les Echos": twierdzenie, że w Polsce istnieją strefy bez LGBT, to fałsz

- Z politykami francuskimi łączy nas troska o patriotyzm gospodarczy, który musi stać się europejskim patriotyzmem gospodarczym. Twierdzenie, że w Polsce istnieją strefy bez LGBT, a reforma wymiaru sprawiedliwości jest sprzeczna z praworządnością są fałszywe - stwierdził w wywiadzie dla dziennika "Les Echos" wicepremier Jarosław Gowin.
Zobacz więcej na temat:  LGBT Jarosław Gowin sądownictwo Polska w Unii Europejskiej ŚWIAT

"Do firm trafiło już ponad 193,5 mld zł". Jarosław Gowin o rządowych programach wsparcia

Moim celem jako ministra odpowiedzialnego za gospodarkę jest jej szybki powrót na ścieżkę wzrostu - powiedział podczas otwarcia Forum Bankowego 2021 wicepremier i minister rozwoju pracy i technologii Jarosław Gowin. Jak dodał, w ramach rządowej pomocy do firm trafiło już ponad 193,5 miliarda złotych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Jarosław Gowin POLSKA koronawirus pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 polityka tarcza antykryzysowa