X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Maślona: mój film nie jest komedią

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 19:00
- Trzeba mówić własnym głosem o rzeczach dla siebie ważnych i poszukiwać formy, która będzie najuczciwsza do opowiedzenia tego, co uwiera. Komedia to nie to słowo - mówił w Dwójce o swoim filmie reżyser "Ataku paniki".
Audio
  • Paweł Maślona o swoim filmie "Atak paniki" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Kadr z filmu Atak paniki
Kadr z filmu "Atak paniki"Foto: mat. prasowe/Akson Studio

Aleksandra Pisula 1200.jpg
Kilka historii naszych paranoi. "Atak paniki" w kinie

Gośćmi audycji "O wszystkim z kulturą" byli reżyser Paweł Maślona oraz współscenarzysta i aktor Bartłomiej Kotschedoff - twórcy obrazu, który wchodzi na ekrany naszych kin w piątek 19 stycznia. Obaj stwierdzili, że praca nad scenariuszem przebiegała niezwykle burzliwie i doznał on wielu nieoczekiwanych wstrząsów.

- Etykietkę głosu pokolenia przykleja się często na wyrost. My o tym nie myśleliśmy. Chcieliśmy za to opowiedzieć o tym, co czujemy i jakie mamy intuicje wobec rzeczywistości, która nas otacza. Film jest wypadkową naszych wspólnych przeczuć – mówił Bartłomiej Kotschedoff.

Według niektórych krytyków "Atak paniki" to lekkie i dowcipne spojrzenie na wybuchową mieszankę wściekłości i bolesnej niemocy tłumionych w duszach Polaków. Jak twórcom filmu udało się zachować ich właściwe proporcje, by otrzymać dobre kino? Dlaczego pomysł na film wziął się z kryzysu śmieciowego w Neapolu? Co on symbolizował? Dlaczego pomysł scenariusza uległ zmianie i co pozostało w nim z wersji pierwotnej? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Marcin Pesta

Goście:  Paweł Maślona (reżyser), Bartłomiej Kotschedoff (aktor)

Data emisji: 17.01.2018

Godzina emisji: 18.00

mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bogdan Dziworski. Filmowiec, który jest poetą

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 10:30
– Dążę do tego, by forma była treścią. To dziś bardzo niepopularne, bo moje filmy wymagają długiego czasu realizacji – mówił operator filmowy, reżyser i fotograf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komunia". To film robiony w ciszy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 18:30
- Zanim zaczęłam filmować moich bohaterów, spędziłam z nimi ponad rok. W kinie dokumentalnym to podstawa zaufania – powiedziała Anna Zamecka, laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej za film dokumentalny "Komunia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzikie róże". Samotność kobiety w rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 11:00
– Zaraz potem, gdy przestała być nastolatką, stała się mamą. Od razu wpadła w kliszę rodziny – mówiła Anna Jadowska o bohaterce swojego najnowszego filmu.
rozwiń zwiń