Czy istnieje szczęśliwy korpoludek? Kultura pracy A.D. 2018

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 18:00
-  Duże firmy doszły do wniosku, że bodźcem motywacyjnym dla pracowników nie są już tylko pieniądze - mówił Hubert Salik w Dwójkowej dyskusji o polskim rynku pracy, kulturze pracy i  życiu w korporacjach.
Audio
  • Czy istnieje szczęśliwy korpoludek? Kultura pracy A.D. 2018 (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/alphaspirit

rodo1200.jpg
RODO. Prawo absurdalne czy potrzebne?


Według gościa Dwójki, niektóre wielkie firmy zaczynają indywidualizować swoje podejście do pracownika, wsłuchują się w jego głos, a systemy motywacyjne tak działają, by pracownik czuł się doceniany. O firmach, które zakładają podmiotowość w zarządzaniu, próbują metod niestandardowych (skrócenie czasu pracy) mówił również Marek Szymaniak.

Ale jak wygląda sytuacja na polskim rynku pracy? Co z pracownikami, którzy płacą za to, że ceny usług czy produktów są niższe niż u konkurencji? Czy możliwe są zmiany w samej kulturze pracy w Polsce bez czekania na zmiany szersze, wynikające z ekonomicznych uwarunkowań? Skąd się w ogóle wzięła idea korporacji i – dlaczego wiele nazw korporacyjnych stanowisk musi być koniecznie po angielsku?

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji .

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: Hubert Salik (publicysta), Marek Szymaniak (autor książki "Urobieni. Reportaże o pracy") 

Data emisji: 5.07.2018

Godzina emisji: 17.30

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielkie budowle. Świadectwo postępu, czy arogancji?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 13:20
- Dobrze wybudowany most może się kiedyś przydać, lecz nie o tym myślano podczas tej budowy. Most na Krym postawiony przez Rosjan to oczywista demonstracja polityczna nie mająca innego uzasadnienia niż pokaz własnej potęgi - mówił w Dwójce Piotr Kościelniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prywatność na widoku publicznym to dziś norma"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 18:00
- Skoro tym, co powinno odróżniać polityków nie są wyznawane przez nich ideologie, to być może będzie tym kolor krawata, sposób spędzania wolnego czasu lub drużyna, której kibicują – mówił w Dwójce prof. Sławomir Sowiński.
rozwiń zwiń