Polskie Radio
Section05
ustawa

Znoszenie barier administracyjnych i prawnych. Projekt ustawy "przywraca wolność przedsiębiorcom"

Sejmowa komisja nadzwyczajna do spraw deregulacji przyjęła jednogłośnie projekt o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych. Jak mówił przewodniczący komisji Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości duża część projektu ustawy przywraca wolność przedsiębiorcom. Będą m.in. zmiany w dostępie do gruntów pohandlowych oraz w podatkach od spadków.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa Sejm przedsiębiorca GOSPODARKA

Jacek Bury o wsparciu dla odbiorców ciepła: w tej trudnej sytuacji trzeba pomóc ludziom

- Podejrzewam, że poprawki się pojawią, ponieważ Senat zawsze bardzo poważnie podchodzi do kwestii legislacji i tego, aby prawo było dobre dla Polaków. Staramy się więc poprawiać to, co przychodzi z Sejmu - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Bury (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Sejm POLSKA polityka GOSPODARKA energetyka dofinansowanie ustawa lpg finanse osobiste Ministerstwo Klimatu i Środowiska Polskie Radio 24

Dodatek energetyczny 2022. Minister Moskwa: to najbardziej kompleksowe i najszersze rozwiązanie

Sejm skierował rządowy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw do pracy w komisji ds. energii, klimatu i aktywów państwowych. - To najbardziej kompleksowe i najszersze rozwiązanie wspierające wszystkich odbiorców ciepła, których potencjalnie mogą dotknąć podwyżki w całej Unii Europejskiej - argumentowała w Sejmie minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka finanse osobiste dofinansowanie lpg Sejm ustawa Ministerstwo Klimatu i Środowiska POLSKA polityka Anna Moskwa

Służba Więzienna z większymi uprawnieniami. Prezydent podpisał nowelizację

Nowelizacja ustawy o Służbie Więziennej została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zmiany zakładają m.in. utworzenie Inspektoratu Wewnętrznego Służby Więziennej, który będzie miał za zadanie rozpoznawanie, zapobieganie i wykrywanie przestępstw popełnionych przez osadzonych w zakładach karnych lub aresztach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba więzienna służby i bezpieczeństwo prezydent Andrzej Duda ustawa

Ograniczenia w obrocie gotówką. Wiceminister sprawiedliwości: przepisy nie wejdą w życie

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł przekazał, że przepisy ograniczające obrót gotówką nie wejdą w życie. Od początku przyszłego roku w ustawie o prawach konsumenta miał być zapis stanowiący, że płatność gotówką pomiędzy przedsiębiorcą a konsumentem będzie możliwa tylko do kwoty 20 tysięcy złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prawo ustawa pieniądze finanse polityka GOSPODARKA

Skażenie Odry. Premier Morawiecki zapowiada zaostrzenie przepisów ws. zanieczyszczania rzek

Podczas konferencji we wsi Uraz nad Odrą premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że we wtorek na posiedzeniu Rady Ministrów odbędzie się specjalna debata w sprawie zaostrzenia przepisów wobec przestępców zrzucających odpady do rzek. - Kary powinny być bardziej surowe - ocenił szef rządu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Odra premier Mateusz Morawiecki katastrofa ekologiczna prawo ustawa