Polskie Radio
Section05
ustawa

"Potrzebna inicjatywa". Kwiatkowski o projekcie ustawy ws. szybszych wypłat świadczeń poszkodowanym w wypadkach

- Moim zdaniem projekt ustawy o przyspieszeniu wypłaty świadczeń poszkodowanym w wypadkach powinien we wrześniu na pierwszym posiedzeniu Sejmu zostać uruchomiony, bo ten wypadek w Chorwacji wyraźnie pokazuje, że taki projekt jest potrzebny - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kwiatkowski, senator niezależny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Kwiatkowski POLSKA ustawa wypadek Chorwacja

Nawet 10 lat więzienia za umyślne przestępstwo środowiskowe. Ustawę musi jeszcze podpisać prezydent

Senat nie wprowadził poprawek do ustawy o przeciwdziałaniu przestępczości środowiskowej, która zakłada, że za nielegalne składowanie, unieszkodliwianie czy transport odpadów, które mogą zagrażać życiu lub zdrowiu, może grozić do 10 lat więzienia. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekologia ochrona środowiska energetyka ustawa zanieczyszczenie

Dr Zaborowski o sporze ws. KPO: rząd wprowadził zbyt minimalistyczne zmiany

- Senatorowie twierdzą, że poprawki jakie wnieśli do ustawy o likwidacji Izby Dyscyplinarnej spełniałyby wszystkie warunki przedstawione przez KE. Sejm je odrzucił i przyjął minimalistyczną wersję z kosmetycznymi zmianami - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marcin Zaborowski z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy pieniądze Komisja Europejska Unia Europejska prawo ustawa POLSKA polityka Polskie Radio 24

Wsparcie dla innych paliw niż węgiel. Minister Moskwa: niebawem przedstawimy szczegóły projektu

- W najbliższym czasie poznamy szczegóły, a na Sejm wrześniowy będziemy gotowi - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, odnosząc się do projektu przewidującego rządowe wsparcie również dla osób opalających gospodarstwa domowe m.in. pelletem, olejem czy biomasą.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska bezpieczeństwo energetyczne węgiel gaz ziemny mieszkania energia energetyka ustawa

Senatorowie chcą zmian w dodatku węglowym. Piotr Kaleta: nie zdają sobie sprawy z sytuacji

- Większość senacka nie zdaje sobie sprawy z tego, że jesteśmy w nieciekawej sytuacji ekonomicznej i geopolitycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości. Odniósł się tym samym do poprawek Senatu do ustawy o dodatku węglowym. Gościem audycji "Dwie strony" był także Kazimierz Kleina z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  węgiel ustawa Senat pieniądze energetyka prawo POLSKA polityka Polskie Radio 24

TYLKO U NAS Będzie "trzeci sygnał" dla pojazdów uprzywilejowanych. Projekt ustawy jeszcze w tym roku

Do końca roku do Sejmu ma wpłynąć projekt ustawy w sprawie "trzeciego sygnału". - Przygotujemy go w ramach zespołu. Prace zostały zintensyfikowane i są zaawansowane - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Mieczysław Baszko, poseł PiS i przewodniczący parlamentarnego zespołu do spraw Trzeciego Sygnału dla Pojazdów Uprzywilejowanych.
Zobacz więcej na temat:  PiS Sejm Platforma Obywatelska TYLKO U NAS policja pogotowie ratunkowe polityka ustawa