X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Petr Zelenka: dobry film miesza dokument z fabułą

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 15:51
- Dobry dokument jest niezmiernie autentyczny, może być jednak przez to czasem nudny. Dlatego mieszanie go z elementami narracji ma na celu osiągnięcie jakiejś innej prawdy mającej wszystkie zalety opowieści – mówił w Dwójce znany czeski reżyser i scenarzysta.
Audio
  • Petr Zelenka o Czechach, filmie i swojej odmienności (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Petr Zelenka
Petr ZelenkaFoto: PAP/CTK/Šimková Veronika

Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był Petr Zelenka, który swoich filmach opisuje współczesne sobie pokolenie i jego fascynacje. Już jego pierwszy obraz zatytułowany "Guzikowcy" odniósł międzynarodowy sukces, a większość jego dzieł jest w Polsce dobrze znana.

- Mieszam dokument z fabułą. Bardzo lubię, gdy w moich pracach widać ten specyficzny dla mnie rys, oryginalny, mój własny. Motyw zacierania granicy między sztuką a życiem wynika z wątpliwości, którą mam wobec w pełni fikcyjnych i fabularnych opowieści. Wydaje mi się, że opowiadanie historii, które są absolutnie fikcyjne, jest samo w sobie niewystarczające, dlatego zawsze staram się dodać do nich coś z prawdziwego życia – powiedział Petr Zelenka.

Na czym polega dziś oryginalność, odmienność twórcy? Jakimi narzędziami dysponuje scenarzysta lub reżyser i po jakie środki powinni sięgać, by stworzyć dzieło nietuzinkowe? Jakie cechy powinien mieć dobry film, by być obrazem atrakcyjnym i zyskać uznanie publiczności? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Nowak

Gość: Petr Zelenka (czeski reżyser i scenarzysta)

Data emisji: 19.09.2018

Godzina emisji: 17.30

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 15:35
W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy o gorącym sporze toczącym się wokół kina historycznego.
rozwiń zwiń