Polskie Radio
Section05
Zbigniew Namysłowski

Zbigniew Namysłowski Quintet w Jazz.PL. Zobacz WIDEO

- W tym roku minie dokładnie 60 lat od chwili, gdy pismo "Jazz" opublikowało wyniki ankiety zatytułowanej "Jazz na szczycie". Wówczas w 1961 roku Zbigniew Namysłowski został okrzyknięty muzykiem roku, także puzonistą i saksofonistą roku. Minęło 60 lat, na niebie i na ziemi jest masa dowodów, które udowadniają, że z tego szczytu Zbigniew Namysłowski nigdzie się nie wybiera - mówił podczas koncertu nestora polskiej muzyki jazzowej redaktor radiowej Dwójki Roch Siciński. Obejrzyj wideo.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Namysłowski Jazz Dwójka

Zbigniew Namysłowski: zaczęło się od saksofonu Krzysztofa Komedy

- Jechaliśmy pociągiem z zespołem Hot Club Melomani, który miał w zwyczaju grać w dwóch różnych stylach. Jeden skład był tradycyjny, drugi – nowoczesny. W tym nowoczesnym grał m.in. Krzysztof Komeda. Wtedy był taki zwyczaj, że pianiści podgrywali sobie na różnych dodatkowych instrumentach. U Krzysztofa był to saksofon altowy - mówił legendarny muzyk, który już w najbliższy piątek (19.03) wystąpi w ramach cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Namysłowski Roch Siciński Jazz Dwójka

Nagrody Mediów Publicznych. Piotr Beczała nominowany w kategorii Muzyka

- Jestem bardzo zadowolony z tego, co osiągnąłem do tej pory, a co będzie jeszcze... Nie wiadomo - mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia Piotr Beczała, polski śpiewak, tenor liryczny, solista operowy o międzynarodowej sławie, nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2020 w kategorii Muzyka.
Zobacz więcej na temat:  Nagroda Mediów Publicznych 2020 Piotr Beczała MUZYKA Trójka Stan Borys Zbigniew Namysłowski Grzegorz Markowski Łukasz Borowicz