X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najważniejsze być widocznym, czyli współczesny narcyzm

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 18:00
- Jak to powiedział jeden z włoskich pisarzy, w świecie narcystycznym niedostrzeganie jest gorsze od więzienia - mówił Michał Kaźmierski w audycji o przemianach indywidualizmu w narcyzm i o zagrożeniach obsesyjnego zapatrzenia w siebie.
Audio
  • Najważniejsze być widocznym, czyli współczesny narcyzm (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Asier Romero

- Kartezjusz powiedział: "Myślę, więc jestem". Teraz można powiedzieć: "Postuję, wiec jestem" - zwracał uwagę gość Dwójki na ścisły związek między współczesnym zjawiskiem narcyzmu a światem mediów społecznościowych.

Punktem wyjścia dyskusji był esej prof. Andrzeja Szahaja, który pojawi się w nowym numerze "Plusa Minusa". - Problemu nie ma w indywidualizmie, to bardzo cenny wynalazek kultury zachodniej, żadna inna kultura go nie wynalazła. Problem jest, gdy przybiera on przesadną formę – mówił prof. Szahaj.

Kiedy narodził się indywidualizm i jak to się stało, że zamienił się on w hiperindywidualizm? Jakie znane nam z mediów przykłady ilustrują to "obsesyjne koncertowanie się na własnym ja"? Jak przemiany społeczno-gospodarcze wpływają na rozwój narcystycznych postaw? I w jakim sensie "narcyzm pada ofiarą wyzysku cyfrowego"?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: prof. Andrzej Szahaj (UMK), Michał Kaźmierski (SWPS)

Data emisji: 1.11.2018

Godzina emisji: 17.30

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Genetyczne modyfikowanie ludzi. Szansa czy zagrożenie?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 15:00
- Badania genetyczne, poprawianie ludzkiego genotypu mogą otworzyć nowe perspektywy przed współczesną medycyną i ludzkością. Conajmniej kontrowersyjny jest jednak sposób w jaki do tego dochodzimy - mówił w Dwójce Piotr Kościelniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moda. Kres dyktatu supermodelek

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 10:20
- Prze ostatnie dwadzieścia lat pojęcie piękna i młodości w modzie bardzo się zdegenerowało. Mieliśmy w reklamie i na pokazach defilady szkieletów. To się nareszcie wszystkim znudziło - mówiła w Dwójce Joanna Bojańczyk, dziennikarka i publicystka modowa.
rozwiń zwiń