Grażyna Bacewicz i powieść kryminalna

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 20:00
- Tę powieść Grażyna Bacewicz napisała w ciągu dwóch miesięcy roku 1968. Czekała na odnalezienie aż do teraz - o literackiej twórczości wybitnej polskiej kompozytorki i skrzypaczki opowiadała w Dwójce jej wnuczka Joanna Sendłak.
Audio
  • Pisarska twórczość Grażyny Bacewicz (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Nakładem PWM wychodzi książka "Sidła" - jedyny w swoim rodzaju kryminał autorstwa wybitnej polskiej kompozytorki i skrzypaczki. 

W audycji rozmawialiśmy o okolicznościach wydania kryminału Grażyny Bacewicz (17 stycznia tego roku mija 50 lat od śmierci artystki). Nasi goście mówili o czekających na wydanie materiałach, które znajdują się w archiwach kompozytorki, o jej życiu rodzinnym, ale też o niesłabnącym zainteresowaniu twórczością muzyczną. 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Goście: Joanna Sendłak - wnuczka skrzypaczki, Daria Szwed - PWM, Małgorzata Gąsiorowska - znawczyni twórczości Grażyny Bacewicz, Jerzy Pluta

Data emisji: 11.01.2019

Godzina emisji: 17.30

bch

Czytaj także

Literackie chichoty i humory

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 14:23
Ukazanie się "Saturnina" Zdenka Jirotki, kultowej w Czechach powieści z wielką dawką angielskiego dowcipu, skłoniło nas do postawienia w audycji bardzo poważnych pytań z przymrużeniem oka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zbiór reportaży "Nie ma" i historia rodzinna "Dom z dwiema wieżami"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 15:08
Sobotnie popołudnie w "Czytelni" poświęciliśmy z naszymi recenzentami książkom polskich autorów - Mariusza Szczygła i Macieja Zaremby Bielawskiego.
rozwiń zwiń