X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szymon Kuśmider: Don Kichote to postać artysty

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 18:00
- Podjąłem się realizacji słuchowiska, bo my artyści często marzymy o rzeczach niemożliwych. Tak jak Don Kichote. Będzie więc to spektakl o artyście właśnie, któremu zabrano zabawki. O człowieku, który pozbawiony możliwości postrzegania świata na swój sposób, umiera – mówił w Dwójce reżyser spektaklu.
Audio
  • "Don Kichote". Szymon Kuśmider przed debiutem w nowej roli (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Szymon Kuśmider
Szymon KuśmiderFoto: Wojciech Kusiński/PR

Gościem audycji był aktor Teatru Polskiego w Warszawie, który reżyseruje słuchowisko w ramach cyklu "Europa po polsku" realizowanego na stołecznej scenie we współpracy z Dwójką. Premiera "Don Kichota" w przekładzie Anny i Zygmunta Czernych odbędzie się w najbliższą niedzielę (28.04). Adaptacja napisana przez Szymona Kuśmidra, koncentruje się na drugim tomie powieści wydanym przez Miguela de Cervantesa w 1615 roku.

"Don Kichote" z Teatru Polskiego. Transmisja w Dwójce! >>>

W spektaklu z cyklu "Europa w Polskim" Don Kichote nie walczy z wiatrakami, a jedynie próbuje przekonać ludzi, z którymi żyje, którzy się nim opiekują, że nie jest szalony. Próbuje ocalić swoją wrażliwość i swój bardzo osobisty sposób postrzegania świata, który przez jego towarzyszy jest odbierany jako nierealny.

- Najciekawsze jest to, że tak naprawdę niewiele wiemy o smutnej jego historii, gdy po drugiej wyprawie wraca i odchodzi na naszych oczach. Wszyscy jego bliscy usiłują stworzyć taki świat, jaki im się wydaje, że jest w głowie Don Kichota. I okazują się być bardziej szaleni niż jego świat – powiedział Szymon Kuśmider.

Która z koncepcji interpretacyjnych działa Cervantesa jest najbliższa reżyserowi słuchowiska? Czy Don Kichote jest postacią tragiczną? Dlaczego skazany jest na osamotnienie i porażkę? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

Data emisji: 24.04.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymon Kuśmider. Krakowianin w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 20:12
- Myślę, że to są zbiegi okoliczności. Ale tak naprawdę to był moment, w którym odchodząc z Teatru Starego zacząłem współpracować z panią Krystyną Jandą, a równolegle lub chwilę później Andrzej Seweryn zaproponował mi pracę w Teatrze Polskim - mówił w Dwójce aktor i reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Kuśmider: tekst "Fausta" wypala piętno w aktorze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 11:00
- Zanurzenie się w dzieło Goethego powoduje, że w nocy się mniej śpi - na insceniację "Fausta" w nowym cyklu Dwójki i Teatru Polskiego, zapraszał odtwórca głownej roli Szymon Kuśmider.
rozwiń zwiń