X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Grób rybaka". O największej tajemnicy watykańskich podziemi

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 18:51
- Pierwsze wątpliwości dotyczącego tego, gdzie spoczywają zwłoki św. Piotra i w ogóle jego obecności w Rzymie, pojawiły się bardzo wcześnie, bo w XII-XIII wieku. Pierwszymi, którzy je podnieśli byli waldensi - istniejąca do dziś wspólnota protestancka. Głównym powodem tych wątpliwości było to, że na temat losów św. Piotra nie ma jednoznacznego świadectwa w Nowym Testamencie - mówił w Dwójce autor książki Paweł Lisicki.
Audio
  • Paweł Lisicki o tajemnicach grobu św. Piotra (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Okładka książki Grób rybaka Pawła Lisickiego
Okładka książki "Grób rybaka" Pawła Lisickiego Foto: mat. prom.

"Grób rybaka" to zapis fascynującego śledztwo dotyczącego obecności, życia, męczeńskiej śmierci i pochówku św. Piotra. Paweł Lisicki opowiada w swojej książce, kiedy i dlaczego rozpoczęły się prace archeologiczne, jak odnaleziono szczątki najważniejszego z Apostołów, dlaczego przez setki lat miejsce pochówku było utajnione, a papieże bali się ogłosić, że szczątki, które odnaleziono w niepozornej wnęce w murze, to rzeczywiście kości świętego. Analizuje wreszcie, z jakiego powodu Kościół katolicki nie może istnieć bez Kefasa.

O tym, dlaczego wciąż podważa się ustalenia dotyczące św. Piotra autor opowiadał w audycji "O wszystkim z kulturą". Posłuchaj audio.

"Grób rybaka" to jedna z dziesięciu książek nominowanych do tegorocznej Nagrody im. Józefa Mackiewicza.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Wacław Holewiński

Gość: Paweł Lisicki (autor książki "Grób rybaka", redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy")

Data emisji: 19.06.2019

Godzina emisji: 17.30

pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. Jej waga i przesłanie

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 17:01
- W chwili wyboru Karola Wojtyły na papieża zaczął się przełom, zmieniła się jakość życia ludzi, którzy jak spragnieni wody oczekiwali zmian. Jan Paweł II nie przyjechał do ojczyzny z pielgrzymką sentymentalną. Przywiózł wszystkim wielkie przesłanie - mówił w Dwójce ks. Andrzej Majewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Maria Ruszar: literaturze potrzebny jest mecenas

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 18:00
- Literatura, jak cała kultura nigdy nie mogła, nie może i nie będzie mogła istnieć bez mecenatu. W Polsce jest to mecenat państwowy, bo mimo trzydziestu lat wolności i rozwoju kapitalizmu nie dorobiliśmy się znaczącego mecenatu prywatnego - mówił w Dwójce szef Instytutu Literatury.
rozwiń zwiń