X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Poszukiwacz literackich przygód". Spotkanie z Jerzym Illgiem

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 18:00
Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był redaktor naczelny Wydawnictwa "Znak", autor m.in. książki wspomnieniowej "Mój znak".
Audio
  • "Poszukiwacz literackich przygód". Spotkanie z Jerzym Illgiem (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
okładka książki
okładka książki Foto: mat. prom.

Pretekstem do spotkania z Jerzym Illgiem (jak sam siebie określa: "poszukiwaczem literackich przygód") było nowe, poszerzone wydanie książki "Mój znak", które ukazało się z okazji jubileuszu 60-lecia wydawnictwa. Podtytuł tej publikacji: "O noblistach, kabaretach, przyjaźniach, książkach, kobietach, o nowej dekadzie i pięknej plejadzie" najpełniej określa tematykę naszej rozmowy.

Wspomnienia Jerzego Illga ujawniają kulisy wielu wydarzeń literackich i artystycznych ostatniego ćwierćwiecza, w których uczestniczył bądź które organizował. Jego zainteresowanie literaturą to pasja, dzięki której ma życie barwne, ciekawe i pełne szalonych przygód.

Słuchaczom Dwójki Jerzy Illg opowiedział nie tylko o swoich spotkaniach z największymi pisarzami XX wieku, ale również zdradził, dlaczego relegowanie z uczelni w 1982 roku uważa za szczęśliwy zbieg okoliczności, które z epitafiów pisanych przez jego licznych przyjaciół uważa za najbardziej udane i w jakich okolicznościach narodziła się "Pani Lola" - sceniczne wcielenie poety i wykładowcy akademickiego Bronisława Maja.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Kinga Michalska

Gość: Jerzy Ilg (publicysta, redaktor naczelny Wydawnictwa "Znak")

Data emisji: 18.11.2019

Godzina emisji: 17.30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak Warszawa zapisała się w biografii Herlinga-Grudzińskiego?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 15:32
- Jego ścisły związek z Warszawą trwał dwa lata. I to jest absolutny fenomen. On w tym czasie zaistniał jako krytyk, opublikował teksty o bardzo ważnych pisarzach, uczestniczył w bardzo poważnych seminariach prowadzonych przez jego późniejszego mistrza - prof. Ludwika Frydego, nawiązał znajomości z ludźmi, którzy jeśli nie zginęli w czasie wojny, odgrywali później często bardzo ważną rolę w jego życiu - mówił w Dwójce prof. Włodzimierz Bolecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie o Leszku Elektorowiczu

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 13:53
Pisarz, poeta, eseista i autor przekładów literatury języka angielskiego zmarł 18 września br. w Krakowie. Jego pamięci poświęcona była audycja "Strefa literatury". Rozmawialiśmy o kluczowych tematach jego twórczości - również o spojrzeniu na naszą współczesność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twarze poezji. Piotr Matywiecki od początku

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 14:26
Bohaterem "Strefy literatury" był poeta i eseista, laureat wielu prestiżowych nagród. W tym roku ukazał się jego kolejny tomik poetycki zatytułowany "Do czasu", nominowany do Nagrody Literackiej Nike.
rozwiń zwiń