Tomasz Kot: film jest o tym, że niezałatwione sprawy zawsze się odezwą

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 08:16
- Mentalnie byłem przygotowany na co innego. Ciągle czekałem na decyzję z Londynu, a propos Tesli, a tu nagle zadzwonił agent i mówi, że jadę do Hiszpanii. Oczywiście znałem scenariusz, ale przygotowywałem się głównie do roli Nikoli Tesli - mówił Tomasz Kot.
Beata Kwiatkowska i Tomasz Kot
Beata Kwiatkowska i Tomasz Kot Foto: Iza Wierzbińska

"Wróg doskonały", reż. Kike Maíllo

Źródło: You tube

Posłuchaj
28:48 O wszystkim z kulturą Tomasz Kot 30.06.2021.mp3 Tomasz Kot rozmawia z Beatą Kwiatkowską o filmie "Wróg doskonały" (Dwójka/O wszystkim z kulturą)

 

PAP Tomasz Kot 1200.jpg
Świat w ogniu

W piątek 2 lipca do polskich kin trafi dreszczowiec psychologiczny "Wróg doskonały" w reżyserii Kike Maíllo. Gościem audycji był Tomasz Kot, który gra w filmie postać Jeremiasza Angusta, znanego architekta polskiego pochodzenia. Aktor gra po angielsku. 

- Na planie był coach językowy, Tiffany, mogłem z nią nieustannie powtarzać swoje kwestie. Co jest najciekawsze, ja w tym stresie i fakcie, że byłem jedynym Polakiem na planie, czyli nie miałem możliwości skonsultowania czegokolwiek z kimkolwiek, bardzo szybko uczyłem się błędów językowych, jakie popełniają mówiący po angielsku Hiszpanie - opowiadał Tomasz Kot.

Czytaj także:

"Wróg doskonały" to francusko-hiszpańsko-niemiecka produkcja. Film powstał na podstawie książki Amelie Nothomb "Kosmetyka wroga". Całość rozgrywa się na lotnisku w ciągu dwóch godzin i pozostaje dialogiem dwóch głównych bohaterów. W drodze na lotnisko uznany architekt zostaje zaczepiony przez gadatliwą dziewczynę. Spotkanie wydaje się przypadkowe, ale wkrótce wychodzą na jaw niepokojące okoliczności.

- To jest thriller psychologiczny, to nie jest tak, że wszędzie leje się krew, owszem dzieją się straszne rzeczy, ale nie są opowiadane nachalnie - mówił w audycji aktor. - Jednak adrenalina jest niewiarygodna. Ja musiałem po raz pierwszy w życiu zrzucić z drugiego piętra żywego człowieka. To była kaskaderka niemiecka.

Tomasz Kot to aktorski mistrz metamorfozy. Grał profesora Zbigniewa Religę, lidera zespołu Dżem, Ryszarda Riedla, zagra Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Po roli szarmanckiego Wiktora Warskiego w "Zimnej wojnie" został okrzyknięty przez widzów Festiwalu Filmowego w Cannes "polskim Jamesem Bondem", a także Gregorym Peckiem Wschodniej Europy.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Gość: Tomasz Kot (aktor)

Data emisji: 30.06.2021

Godzina emisji: 17.30

mw

Czytaj także

"Zimna Wojna" z nominacjami do Oscara. Jan Pawlicki: to kosmiczny sukces

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 15:46
"Zimna Wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otrzymała trzy nominacje do Oscarów. Dzieło ma szansę na nagrody w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny", reżyseria i "Najlepsze zdjęcia". Scenarzysta i producent filmowy Jan Pawlicki w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl powiedział, że szanse na aż trzy Oscary dla filmu to "historyczny moment".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolejna nagroda dla "Zimnej wojny". Tym razem od Hiszpańskiej Akademii Sztuki Filmowej

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 09:48
"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego otrzymała nagrodę Goi dla najlepszego filmu europejskiego. Film konkurował w tej kategorii z produkcjami brytyjskimi "Nić widmo" i "Party" oraz belgijską - "Girl". Hiszpańska Akademia Sztuki Filmowej przyznała nagrody 33. raz. 
rozwiń zwiń