Ave, Coen! O tym, jak bracia bawią się kinem

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 21:04
Któż nie kocha Joela i Ethana Coenów? W audycji "O wszystkim z kulturą" porozmawiamy o najnowszej filmowej produkcji braci.
Kadr z filmu Ave, Cezar. Na zdj. George Clooney, który wciela się w filmie w rolę aktora porwanego dla okupu
Kadr z filmu "Ave, Cezar!". Na zdj. George Clooney, który wciela się w filmie w rolę aktora porwanego dla okupuFoto: materiały prasowe

Od 2004 roku Coenowie występują jako współscenarzyści, współproducenci i współreżyserzy. O tym, jak ścisła to współpraca, świadczą słowa Ethana Coena, który porównuje braterski duet do kawy z mlekiem.

Od 19 lutego widzowie polskich kin mogą oglądać najnowszy film braci Coenów "Ave, Cezar!". O tym, a także o innych wspólnych dziełach twórców porozmawiamy ze znawczynią kina amerykańskiego Urszulą Śniegowską oraz z krytykiem filmowym Jakubem Demiańczukiem.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w poniedziałek (22.02) w godz. 18.00-18.30. Program poprowadzi Marcin Pesta.

mc/jp

Czytaj także

Muzyka w nowych filmach Jarmuscha i Braci Coen

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 11:00
W Nokturnie posłuchamy ścieżki dźwiękowej do filmu "Co jest grane, Davis?”, oryginalnych utworów Dave’a van Ronka oraz lutniowych kompozycji Jozefa van Wissema z obrazu Jarmuscha. Nie zabraknie także samego grającego reżysera oraz głosu Tildy Swinton.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Hail, Caesar!" - nowy film braci Coen

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 09:40
Dowiedz się, co o nowym obrazie legendarnego rodzinnego tandemu mówią odtwórcy głównych ról: Josh Brolin i George Clooney.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Film Wasilewskiego doceniony w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 09:30
– Zbudowałem ten film na obrazach, które pamiętam z okresu polskiej transformacji – mówił w Dwójce reżyser "Zjednoczonych stanów miłości", dzieła narodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale.
rozwiń zwiń