Konkurs Moniuszki. Lekcja z mistrzem

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 13:14
Podczas zakończonego 11 maja 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki śpiewacy mieli okazję spotkać się ze swoim mistrzem tenorem Piotrem Beczałą.
Audio
  • Relacja z warsztatów, które Piotr Beczała przeprowadził z uczestnikami X Konkursu Wokalnego im. S. Moniuszki (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Piotr Beczała to jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków. Od lat związany jest m.in. z prestiżową nowojorską Metropolitan Opera
Piotr Beczała to jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków. Od lat związany jest m.in. z prestiżową nowojorską Metropolitan OperaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Artysta przedłużył o godzinę lekcję mistrzowską, bo ważny jest dla niego kontakt z młodymi śpiewakami. Każdy z uczestników konkursu, który nie zakwalifikował się do finału, mógł liczyć na poradę związaną z emisją głosu, postawą podczas występu oraz interpretacją. 

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki w Polskim Radiu >>>

Relacja z warsztatów, które Piotr Beczała przeprowadził z młodymi śpiewakami w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 15.00

jp/pg

Czytaj także

Piotr Beczała: występ Metropolitan Opera to nowa odsłona

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 12:36
- Maurizio należy do novum w moim repertuarze. Pierwsza moja przymiarka do tej roli miała miejsce w zeszłym roku, w Wiedniu. Występ w Metropolitan Opera to druga odsłona i kolejny krok w rozwoju głosu. To wstęp do śpiewania repertuaru werystycznego - mówił w Dwójce wybitny polski tenor o międzynarodowej sławie.
rozwiń zwiń