X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Moniuszko przypomniany w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 09:00
- Inscenizację do naszej "Halki" zrobił Paweł Passini. Pierwszy akt zaczyna się właściwie od sali. Początkowo ja i dyrektor Renata Borowska nie byliśmy szczęśliwi z tego powodu, ale on nas przekonał. Idea jest taka, że ludzie, którzy siedzą na widowni są częścią szlachty, a na scenie są ci biedni - mówił w Dwójce maestro Gabriel Chmura.
Audio
  • Jak przyjęto "Halkę" w Berlinie? (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Berliner Philharmonie
Berliner PhilharmonieFoto: shutterstock/vasi2

Moniuszko_Serwis_1200x660.jpg
Stanisław Moniuszko - serwis specjalny

1 października arcydzieło Stanisława Moniuszki zabrzmiało w Filharmonii Berlińskiej w wykonaniu Teatru Wielkiego w Poznaniu. Miasto nad Sprewą zapisało się w biografii ojca polskiej opery. Przez kilka lat uczył się on w Berlinie. To tu publikowano jego pierwsze utwory.

Współcześnie wykonania utworów Moniuszki w tym niemieckim mieście nie zdarzają się często. Partie "Halki" wybrzmiały w Filharmonii Berlińskiej dzięki solistom, chórowi i orkiestrze z Poznaniu. Publiczność po występie długo oklaskiwała dyrygenta Gabriela Chmurę oraz solistów: Magdalenę Nowacką, Dominika Sutowicza, Łukasza Golińskiego, Rafała Korpika i Magdalenę Wilczyńską-Goś.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu z tego wydarzenia.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 3.10.2019

Godzina emisji: 15.00

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elementy taneczne w twórczości Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 15:33
W jaki sposób taniec przejawia się w dziełach scenicznych ojca polskiej opery narodowej? Czy są to tylko polskie tańce narodowe czy również międzynarodowe tańce salonowe? Odpowiedzi szukaliśmy w kolejnej audycji z cyklu "Moniuszko – historia prawdziwa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta Pszczółkowska-Pawlik: staram się zmienić spojrzenie na Moniuszkę

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 17:21
- Uważam, że twórczość pieśniarska Moniuszki jest trochę zaniedbana. Mamy dużo do zrobienia. Zostało po nim prawie 300 pieśni, a obracamy się w kręgu około 30 z nich. Na swoich płytach staram się więc nagrywać i pokazywać światu te, które są zapomniane - mówiła w Dwójce Jolanta Pszczółkowska-Pawlik, współautorka albumu z balladami Stanisława Moniuszki.
rozwiń zwiń