Biesiada Literacka w Zbarażu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 10:12
W audycji "Kwadrans bez muzyki" opowiedzieliśmy o polsko-ukraińskiej Biesiadzie Literackiej, która odbyła się w Zbarażu na Ukrainie. Udział w niej wzięli uczestnicy konferencji "Dialog Dwóch Kultur" - poeci, pisarze, tłumacze literatury z Polski i Ukrainy.
Audio
  • "Dialog Dwóch Kultur" w Zbarażu (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Brian A Jackson

Wśród gości audycji znaleźli się: prof. Ludmiła Siryk, literaturoznawca z Lublina, Bohdan Zadura, tłumacz, redaktor naczelny "Twórczości", Ołeksandr Smyk, ukraiński poeta, Małgorzata Karolina Piekarska, pisarka z Warszawy, Tatiana Jaworska, ukraińska poetka, dr Wiera Meniok, filolożka polska z Drohobycza.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Krzysztof Renik

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 15.00

am/mko

Czytaj także

Andrzej Stasiuk: chcieliśmy poturczyć Mickiewicza

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 18:33
- Ta płyta jest o wschodniości Wieszcza: począwszy od "Stepów akermańskich", a skończywszy na Stambule, Burgas - znakomity pisarz opowiadał w Dwójce o albumie nagranym wspólnie z ukraińskim zespołem Haydamaky.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczytnik: Literatura Kresów Wschodnich

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 12:50
W kolejnej audycji z cyklu "Poczytnik" Krzysztof Masłoń i Tomasz Zapert rozmawiali na temat literatury Kresów Wschodnich w kontekscie relacji polsko-ukraińskich. Dziennikarze przedstawili najbardziej znanych twórców i ich dzieła o popularnych wątkach, takich jak ludobójstwo na Wołyniu czy konflikt polsko-ukraiński z 1918 roku.
rozwiń zwiń