Porcelanowa sztuka Marka Cecuły

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 16:41
Spotkanie z artystą w jego studiu projektowym w Ćmielowie. Marek Cecuła opowiedział o swojej pracy i życiowych losach.
Audio
  • Porcelanowa sztuka Marka Cecuły (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Marek Cecuła
Marek CecułaFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Marek Cecuła to światowej sławy artysta, ceramik, pedagog i kurator. Urodził się w Kielcach i z tym regionem jest związany do dziś. W swej biografii ma emigrację do Izraela, pobyt w Brazylii i wieloletnią twórczość w Nowym Jorku. Tam założył studio Modus Design oraz galerię Contemporary Porcelain. Był dziekanem Wydziału Ceramiki w Parsons School of Design w Nowym Jorku, profesorem gościnnym w National Academy of the Arts w Bergen, jest profesorem w Royal College of Art w Londynie. Obecnie związany jest ze stworzonym przez siebie Ćmielów Design Studio.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Prowadziła: Aldona Łaniewska-Wołłk

Data emisji: 13.11.2019

Godzina emisji: 15.00

bch


Czytaj także

Rosław Szaybo. Artysta głodny świata

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 15:30
- On miał coś takiego już w głosie i spojrzeniu, że zaczynał mówić i niezależnie od tego, co mówił, wydawało się to szalenie ciekawe. Tak samo, jak świetnie opowiadał językiem wizualnym w swoich plakatach czy okładkach i ilustracjach - mówił w Dwójce Arkadiusz Wiedeński, uczeń słynnego grafika i autora kultowych plakatów i okładek płyt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta w Domu pod Jedlami

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 12:18
W audycji odwiedziliśmy budynek w Zakopanem, który został zbudowany w 1897 roku dla rodziny Pawlikowskich. Zaprojektował go Stanisław Witkiewicz - prekursor stylu zakopiańskiego w architekturze.
rozwiń zwiń