Kto jest na tych zdjęciach? Pomóż rozwikłać zagadkę

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 11:32
- Odbudowanie tej historii może być intrygującą, bardzo poruszającą sprawą. Taka pamiątka po latach wojny może być dla potomków tamtej warszawskiej rodziny czymś niezwykle ważnym - podkreślał Andrzej Sułek w audycji inaugurującej akcję Programu 2 Polskiego Radia "Historia pewnych zdjęć".
Audio
  • Audycja inaugurująca akcję Programu 2 Polskiego Radia "Historia pewnych zdjęć" (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: PR2

- Rok 1944. Ten album zostaje odnaleziony na ulicy Długiej w Warszawie w pobliżu placu Krasińskich. Przez zupełnie obcych ludzi, przez jakąś warszawską rodzinę, jest przechowywany aż do lat 90. – opowiadał Andrzej Sułek, do którego ten album w końcu trafił.

- Jest to rodzinna pamiątka związana z przejściem na świat dziecka. Album na przestrzeni lat opowiada, jak ten chłopiec się rozwijał, dorastał, do której szkoły prawdopodobnie chodził. Są tu zdjęcia przedwojennej Warszawy, ale są również zdjęcia z wakacji - opisywał dziennikarz radiowej Dwójki. - Jest więc wiele tropów, którymi można pójść, które wskazują na to, że potomkowie tej rodziny nadal gdzieś żyją. Wydaje się, że jesteśmy w stanie tę rodzinę odnaleźć i tę pamiątkę im przywrócić.

Do kogo zatem należał ów album? Kogo przedstawia? Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Historia pewnych zdjęć".
Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na stronie historiazdjec.polskieradio.pl. Prosimy o kontakt poprzez formularz znajdujący się na tej stronie.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Goście: Andrzej Sułek (dziennikarz Programu 2 PR), Kinga Urbańska i Karolina Szlęzak (Stowarzyszenie Twoje Korzenie w Polsce)

Data emisji: 20.01.2020

Godzina emisji: 15.00


Czytaj także

"Warszawski Tarchomin miał wyglądać inaczej"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 18:00
- W latach 60. planowano, że będzie to osiedle szklanych domów, z dużymi przestronnymi mieszkaniami, ale zabrakło pieniędzy i trzeba było szybko zbudować mieszkania dla robotników - mówił Bartłomiej Włodkowski, który w Dwójce opowiadał o albumie "Tarchomin ‘80".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szpitalna 5. Powrót dawnego blasku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 15:00
- Tu w Warszawie, mieście zniszczonym, każdy przejaw odtwarzania przedwojennego wyglądu i detali architektonicznych jest ważnym wydarzeniem - mówił Tomasz Markiewicz z Zespołu Opiekunów Kulturowego Dziedzictwa Warszawy. W audycji opowiadaliśmy o historii domu w warszawskim Śródmieściu i staraniach o przywrócenie mu historycznego wyglądu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transformacja Woli

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 15:15
Trwa transformacja przestrzeni warszawskiej Woli. Powstają kolejne stacje metra, wysokościowce, zespoły mieszkaniowe. W miejscach dawnych fabryk buduje się także apartamentowce i biurowce. Jedna z takich inwestycji trwa na terenie dawnych Browarów Warszawskich. Czy takie intensywne zmiany w tej stołecznej dzielnicy to coś nowego? 
rozwiń zwiń