X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radio Wolna Europa wkracza do Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2012 16:36
– To, co przez kilkadziesiąt lat wydawało się abstrakcją, stało się faktem. W Warszawie utworzono placówkę RWE – wspominał w Dwójce Andrzej Mietkowski, współpracownik RWE, BBC i paryskiej "Kultury", Dyrektor i Redaktor Naczelny Portalu polskieradio.pl.
Audio
Andrzej Mietkowski, Dyrektor Portalu polskieradio.pl. Fot. Andrzej SzozdaPR
Andrzej Mietkowski, Dyrektor Portalu polskieradio.pl. Fot. Andrzej Szozda/PRFoto: Andrzej Szozda/PR

- Moja przygoda z Wolną Europą zaczęła się dawno, bo już  w czasach licealnych – mówił Andrzej Mietkowski. Wypowiedziane jakby od niechcenia plany ("Może wyjadę, może będę pracował w "Kulturze", może w Radiu Wolna Europa) 15-20 lat później zaczęły się spełniać: zapoczątkowana w latach stanu wojennego współpraca z biurem paryskim RWE, a także z BBC i Deutsche Welle, pełnienie funkcji korespondenta.
Pod koniec lat 80. Mietkowski otrzymał propozycję kierowania biurem RWE w Londynie. - Prędko zdałem sobie sprawę, że znacznie ciekawsza od pracy w Londynie może być realizacja wykluwającego się właśnie pomysłu uruchomienia biura RWE w Warszawie - opowiadał gość Dwójki, podkreślając, jak abstrakcyjna wydawała się ta wizja początkowo. Ale przyszedł rok 1989 i Okrągły Stół; żelazna kurtyna zaczęła się kruszyć…
Andrzej Mietkowski w latach 1989-1996 był dyrektorem warszawskiego biura Rozgłośni Polskiej RWE, pełnił również funkcję korespondenta (relacje z ogarniętej puczem Moskwy, z ostrzeliwanego Sarajewa). W Dwójkowej audycji opowiadał też o próbie usamodzielnienia się Polskiej Rozgłośni, o niezwykłych ludziach, z którymi współpracował. Bardzo istotnym i interesującym wątkiem tych wspomnień jest historia powstania wyjątkowej kolekcji: internetowego zapisu archiwów dźwiękowych RWE. Prawie pół miliona minut nagrań, tysiące nazwisk, dziesiątki fascynujących audycji.
Posłuchaj archiwalnych dźwięków zgromadzonych w serwisie specjalnym Polskiego Radia wolnaeuropa.polskieradio.pl
W tym tygodniu przypada 60. rocznica powstania Rozgłośni Polskiej RWE. Dwójka zaprasza do wysłuchania wspomnień związanych z tą legendarną stacją, "głosem wolnej Polski". Od wtorku (1 maja) do czwartku (3 maja) poznamy archiwalne nagrania Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W piątek o początkach RWE opowie natomiast prof. Konrad Tatarowski

Ponadto przypominamy, że Program Drugi Polskiego Radia przygotował 10-odcinkowy cykl audycji, których celem jest przypomnienie roli i działalności w RWE polskich pisarzy i tworzonych przez nich audycji oraz programów. W trzech wyemitowanych już odcinkach wysłuchaliśmy opowieści o poprzednikach RWE (rozgłośni, które omijając cenzurę, docierały do kraju), o niełatwych początkach Polskiej Rozgłośni oraz o głośniej sprawie Józefa Światły.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Głos Wolnej Europy" w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 18:00
Wystawa ma związek z przypadającą za kilka dni 60. rocznicą nadania pierwszej polskojęzycznej audycji Radia Wolna Europa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tu Radio Wolna Europa - 60. rocznica powstania Rozgłośni Polskiej RWE

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 06:00
W latach komunizmu było to najczęściej słuchane w Polsce - i systematycznie zagłuszane - radio zza żelaznej kurtyny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy serwis Polskiego Radia o legendarnej rozgłośni

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 00:07
Głos nadziei, głos prawdy, głos wolności... W związku z 60. rocznicą rozpoczęcia nadawania audycji Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa z Monachium, Polskie Radio uruchamia serwis wolnaeuropa.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń