Bargielska, "Śmierć w Wenecji" i twórcza panika

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 13:00
Justyna Bargielska przekonuje, że poza kryminałem spróbowała już wszystkiego. Jest autorką wierszy, powieści "Obsoletki" i "Małe lisy" i słuchowiska "Calineczka" wyróżnionego w konkursie Dwójki i ZAIKS.
Audio
  • Justyna Bargielska o swojej twórczości i sztuce "Pierwsza śmierć w Wenecji" (Dwukropek/Dwójka)
Bargielska jest autorką kilku tomów wierszy: Dating sessions, China Shipping, Dwa fiaty, Bach for my baby i Nudelman
Bargielska jest autorką kilku tomów wierszy: "Dating sessions", "China Shipping", "Dwa fiaty", "Bach for my baby" i 'Nudelman"Foto: PAP/Adam Warżawa

W listopadzie w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbyła się premiera sztuki na podstawie jej dramatu "Pierwsza śmierć w Wenecji", chociaż - jak opowiada Bargielska - nie obyło się bez trudności.

Początkowo teatr chciał wystawić libretto opery "Śmierć w Wenecji" Benjamina Brittena, potem - adaptację opowiadania Tomasza Manna o tym samym tytule. - Ale aktorzy stwierdzili, że tekst sztuki nie jest na tyle dobry, żeby mogli w niej zagrać. I wtedy nastąpił rodzaj twórczej paniki, a ja usłyszałam pytanie, czy - ponieważ zapowiedziana jest premiera - nie napisałabym czegoś od siebie. To był wtorek, do soboty miałam napisać sztukę i zrobiłam to! - wspomina Bargielska.

Pisarka opowiada też o swojej książce "Obsoletki" poruszającej temat utraty dziecka i zapowiada "pierwszą poważną książkę dla dzieci", która ukaże się w przyszłym roku.

***

Tytuł audycji: Dwukropek

Prowadzi: Dorota Gacek

Gość: Justyna Bargielska (pisarka, poetka)

Data emisji: 10.12.2015

Godzina emisji: 21.30

mg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukrywałam, że jestem wnuczką Broniewskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 07:45
- W szkole podstawowej, kiedy były akademie ku czci i wytaczano dziadka na scenę, ukrywałam się, chciałam być jak inne dzieci - wspominała Ewa Zawistowska, wnuczka poety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość życia Haliny Poświatowskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 20:00
- Gdyby nie Pani Stanisława Mygowa, Halina Poświatowska prawdopodobnie nigdy by nie zadebiutowała - podkreślała rolę matki poetki jej biografka - Mariola Pryzwan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teczka Wojaczka. Odkrycie czy fatalne przeoczenie?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 15:00
– Te utwory mogłyby zostać odnalezione już 12 lat temu – mówił Konrad Wojtyła o nieznanych tekstach Rafała Wojaczka, które odkrył niedawno wspólnie z Maciejem Meleckim.
rozwiń zwiń