Polskie Radio
Section05
Częstochowa

Pielgrzymka strażaków na Jasną Górę. Prezydent Duda: wypełniacie chrześcijański obowiązek niesienia pomocy bliźniemu

"Uczestniczy dzisiejszej uroczystości, funkcjonariusze i pracownicy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych proszą tu, na Jasnej Górze o to, o co modlono się przed laty słowami roty: o moc i zdolność do pracy, do ofiar i poświęceń" - napisał do uczestników pielgrzymki strażaków na Jasną Górę prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  straż pożarna strażak pielgrzymka Częstochowa Jasna Góra Andrzej Duda POLSKA

Śląskie: Dwie osoby zginęły w wypadku busa na autostradzie A1. Kierowca był pijany

Dwie osoby zginęły, a co najmniej dwie zostały ranne w wypadku busa, do którego doszło w niedzielę po południu na autostradzie A1 w okolicach Częstochowy. Kierowca auta był nietrzeźwy, miał około promila alkoholu w wydychanym powietrzu - podała policja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja przestępczość samochód wypadek Radio kierowców Częstochowa alkohol kierowcy Polskie Radio Kierowców

Jutro 22. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

Pod hasłem "Oddani Maryi Matce Kościoła" w sobotę, 13 maja, odbędzie się 22. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę, której uczestnicy będą modlić się o bezpieczne podróże, o życzliwość i szacunek na drogach.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze regiony policja policja polska służby i bezpieczeństwo pielgrzymka Częstochowa Jasna Góra

PR24 "Gdzie byli sąsiedzi?". Trudne pytania prof. Nalaskowskiego po śmierci 8-letniego Kamila

- W każdej sferze życia Kamila można znaleźć jakiegoś winnego. Być może opiekunowie chłopca dobrze się maskowali? Kurator musi zakładać dobrą wolę rodziców. Należy być dalekim od polowania na czarownice. Nie zwalnia to jednak z obowiązku, że na podstawie tej bestialskiej zbrodni należy uszczelniać system. Trzeba też pamiętać, że Kamila zabili zwyrodnialcy. To oni są winni - mówił w Polskim Radiu 24 pedagog prof. Aleksander Nalaskowski.
Zobacz więcej na temat:  Częstochowa społeczeństwo przemoc POLSKA rodzina

TYLKO U NAS Zmiany w przepisach po tragedii w Częstochowie. Smoliński: trzeba się skupić na bezwzględnej karze dożywocia

Podwyższenie dolnego wymiaru kary i bezwzględna kara dożywocia bez wcześniejszego zwolnienia - to zdaniem Kazimierza Smolińskiego zmiany w prawie, na jakich należy się skupić po tragedii w Częstochowie. Według posła PiS, członka sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, zaostrzenie przepisów wywoła efekt prewencyjny.
Zobacz więcej na temat:  Częstochowa POLSKA sądownictwo Kazimierz Smoliński

TYLKO U NAS Tragedia w Częstochowie. Marek Ast: jestem za zaostrzeniem kar

- Nie chcę przesądzać w tej sprawie o winie sądu, bo to byłoby działanie pod wpływem emocji, a emocje nie są najlepszym doradcą - mówi dla portalu PolskieRadio24.pl, Marek Ast. Tak poseł PiS, członek komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka odniósł się do ostatnich ustaleń jakoby to sąd nie podjął reakcji na sygnały wysyłane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie w sprawie 8-letniego Kamila. Parlamentarzysta dodał jednak, że w świetle ostatnich wydarzeń jest przestrzeń do podniesienia dolnej granicy kary pozbawienia wolności.
Zobacz więcej na temat:  Marek Ast POLSKA kodeks karny Częstochowa sądownictwo

Śmierć 8-letniego Kamila. Sprawą zajmie się prokuratura w Gdańsku

- Śledztwo w sprawie śmierci maltretowanego przez ojczyma 8-letniego Kamila z Częstochowy zostało przekazane do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku - poinformował minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Dotychczas postępowanie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.
Zobacz więcej na temat:  policja zabójstwo POLSKA Częstochowa dziecko Prokuratura Generalna Zbigniew Ziobro sądownictwo