REKLAMA

"Polska ilustracja ma się całkiem dobrze"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 13:00
- Projekt dla dwóch muzeów, festiwalu kulturalnego i projekt nadruku na płytki basenowe oraz na kimono – to jedynie przykłady zleceń, jakie mam zaplanowane w najbliższym czasie – powiedziała w reportażu Dwójki ilustratorka Ola Niepsuj.
Audio
  • Rozmowa z Patrykiem Mogilnickim, Olą Niepsuj, Tymkiem Jezierskim i Gosią Herbą na temat pracy ilustratora w Polsce (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Fragment okładki książki Patryka Mogilnickiego Nie ma się co obrażać. Nowa polska ilustracja
Fragment okładki książki Patryka Mogilnickiego "Nie ma się co obrażać. Nowa polska ilustracja"Foto: Wyd. Karakter/mat. promocyjne

Ola Niepsuj jest jedną z bohaterek publikacji Patryka Mogilnickiego "Nie ma się co obrażać. Nowa polska ilustracja. Dwadzieścia dwoje młodych polskich ilustratorów i ilustratorek".

- W pracy ilustratora to nie jest tak, że zawsze robimy to co chcemy. Poza projektami, które robimy dla przyjemności albo do szuflady, realizujemy konkretne zlecenie od klienta. Oczywiście projekty, które robimy, są nasze, bo stanowią połączenie impulsu, intuicji i wartości rzemieślniczych. Jest to jednak grafika przygotowana według wytycznych konkretnej publiczności – dodała Ola Niepsuj.

Jak wygląda codzienna praca ilustratora, z jakimi wyzwaniami muszą się zmierzyć młodzi rysownicy i co kryje się za enigmatycznym tytułem "Nie ma się co obrażać. Nowa polska ilustracja. Dwadzieścia dwoje młodych polskich ilustratorów i ilustratorek"?. O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Dawid Dziedziczak

Goście: Patryk Mogilnicki (autor książki "Nie ma się co obrażać. Nowa polska ilustracja. Dwadzieścia dwoje młodych polskich ilustratorów i ilustratorek"), młodzi rysownicy: Ola Niepsuj, Tymek Jezierski, Gosia Herba

Data emisji: 26.09.2017

Godzina emisji: 21.30

mz/bch


Czytaj także

Opowieść o przedwojennym muftim Polski

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 14:34
W audycji porozmawiamy o Jakubie Szynkiewiczu, duchownym polskich muzułmanów, który prowadził dwuznaczną grę z Niemcami, dzięki czemu ratował od zagłady wileńskich Karaimów i Żydów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Guy Delisle. Zwykły facet od komiksów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 14:25
– Nie szukam obiektywnych prawd. Po prostu staram się mówić o rzeczach, które zauważyłem, i robić to tak szczerze, jak tylko potrafię – mówił kanadyjski rysownik, autor graficznych opowieści z podróży.
rozwiń zwiń