X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łańcuch XI. Na okupacyjnej kawie z Lutosławskim

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 10:00
- W ramach jednego z koncertów zaprosimy Państwa do kawiarni - mówił w Dwójce Grzegorz Michalski z Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego, który opowiadał o atrakcjach tegorocznego festiwalu Łańcuch XI.
Audio
  • Łańcuch XI. Na okupacyjnej kawie z Lutosławskim (Poranek Dwójki)
  • Omówienie raportu "Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012" (Poranek Dwójki)
Witold Lutosławski, 1946 r.
Witold Lutosławski, 1946 r.Foto: PAP

Impreza od 2004 roku skupia solistów i zespoły szczególnie związane z osobą i twórczością zmarłego w 1994 roku Witolda Lutosławskiego. W tegorocznym programie, obok utworów kompozytorów polskich - Witolda Lutosławskiego, Wojciecha Kilara, Andrzeja Panufnika, Aleksandra Tansmana, Zbigniewa Bargielskiego - znajdą się również kompozycje m.in. Pera Nørgårda, Kaiji Saariaho, Arne Nordheima, Toru Takemitsu oraz Białorusinki Natalyi Chepelyuk.

>>Zobacz plan Dwójkowych transmisji z festiwalu Łańcuch XI>>

Jednym z ciekawszych wydarzeń festiwalu będzie kawiarniany koncert w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu. - Będzie to replika sytuacji, jaka zdarzała się w czasie okupacji w Warszawie, kiedy Lutosławski wespół z Andrzejem Panufnikiem występowali jako duet pianistów w kawiarniach. W ten sposób zarabiali na życie - wyjaśniał Grzegorz Michalski.

>>Zobacz serwis specjalny "Witold Lutosławski w Polskim Radiu">>
Repertuar tych kawiarnianych koncertów zachował się dzięki drukowanym afiszom. Jego rekonstrukcji podjął się Lutosławski Piano Duo. - To będzie ciekawy eksperyment realizowany w Hotelu Bristol 6 lutego, w czwartek - zapowiadał gość "Poranka Dwójki".

Festiwal Łancuch XI rozpoczął się 26 stycznia i potrwa do 9 lutego. Organizatorem wydarzenia są Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia.

***
W audycji zastanowialiśmy się też, jak wygląda obecnie polski rynek fonograficzny. Na to pytanie starali się udzielić odpowiedzi autorzy raportu "Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012", który został zaprezentowany podczas konferencji zorganizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC oraz Związek Producentów Audio Video.

Audycję przygotował Tomasz Szachowski.

24 stycznia (piątek)

mc/jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anne-Sophie Mutter: muzyka jest jak miłość, nigdy Cię nie znudzi

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2014 19:00
- Gdy się kogoś kocha, nie ma czasu na nudę. Z wielką sztuką jest tak samo - mówiła wielka gwiazda światowej wiolinistyki w noworocznym spotkaniu w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Penderecki: jestem jednak artystą światła

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 15:30
W książce "Pendereccy. Saga rodzinna" Krzysztof Penderecki opowiada o losach rodziny, pierwszych sukcesach i życiu we dworze w Lusławicach. Publikację dopełnia rozmowa z żoną Elżbietą. W "Klubie Trójki" prezentujemy obszerne fragmenty spotkania z małżeństwem Pendereckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XI

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 12:00
XI Łańcuch (26 stycznia - 9 lutego) kończy rok stulecia urodzin, zwieńczony symbolicznie dwudziestą rocznicą śmierci Witolda Lutosławskiego (7 lutego). Zapraszamy na koncerty!
rozwiń zwiń