Marian Opania: jeszcze wam pokażę!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 17:46
- Czasem myślę, żeby przejść na emeryturę, połowić rybki, po co mi ten aktorski stres, ale zaraz do głosu dochodzi ochota, żeby jeszcze coś zrobić - opowiadał w Dwójce Marian Opania.
Audio
  • Marian Opania o przedstawieniu "Cohen-Nohavica". Rozmawiał Tomasz Obertyn (Poranek Dwójki)
Marian Opania uczci 50-lecie kariery scenicznej spektaklem Cohen-Nohavica. Premiera odbędzie się 28 listopada w Teatrze Buffo w Warszawie. Marian Opania przyznaje, że z przygotowaniem spektaklu z piosenkami Nohavicy nosił się przez siedem lat
Marian Opania uczci 50-lecie kariery scenicznej spektaklem "Cohen-Nohavica". Premiera odbędzie się 28 listopada w Teatrze Buffo w Warszawie. Marian Opania przyznaje, że z przygotowaniem spektaklu z piosenkami Nohavicy nosił się przez siedem latFoto: PAP/Maciej Kłoś

W tym roku minęło 50 lat od chwili, gdy aktor po raz pierwszy stanął na deskach teatru. Jubileusz ten Marian Opania uczci spektaklem "Cohen-Nohavica", na który złożą się utwory obu śpiewających poetów.
- Ci panowie są sobie bliscy. Są tak samo niewyprasowani, męczą się ze swoją twórczością, tak samo zboczyli z drogi i popadli w nałogi - wyjaśniał. Marian Opania zdradzał, że sam zmagał się z nałogiem alkoholowym, w który wpędził go ogromny stres towarzyszący pracy aktora. - Od zarania byłem straszliwym tremiarzem. Z wiekiem to napięcie wręcz narasta…

***

Nazwa audycji: Poranek Dwójki
Prowadzący: Tomasz Obertyn
Gość:
Marian Opania
Data emisji:
25.11.2014
Godzina emisji:
6.00

bch/jp

Czytaj także

Marian Opania: jestem zwykłym, szarym człowieczkiem

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 13:00
- Nie lubię publicznego żywotu, unikam festiwali i rautów, jestem nawet troszkę odsunięty od środowiska - mówił w Dwójce wybitny aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Opania: śpiewam wyłącznie repertuar ludzi poszarpanych wewnętrznie

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 18:17
- Lubię takich twórców, są mi bliscy, bo i ja taki jestem. Ja nie jestem ten miły, uśmiechnięty Marian Opania. W środku drzemie diabelny charakter - mówi aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Peszek: gdyby nie aktorstwo, nie byłbym tak otwarty

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 21:09
- Ten zawód pozwala mi uzyskać pewien rodzaj śmiałości i otwartości na drugiego człowieka - mówi w Jedynce aktor, który obchodzi w tym roku aż trzy rocznice.
rozwiń zwiń