Izabella Cywińska: teatr przestał być najważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 21:00
- Aktorzy czują, że teatr nie jest już epicentrum. Praca z nimi jest trudniejsza i gorsza - tak mówiła w "Poranku Dwójki" Izabella Cywińska, reżyserka filmowa, teatralna i telewizyjna.
Audio
  • Izabella Cywińska: teatr przestał być najważniejszy (Poranek Dwójki)
Izabella Cywińska uważa, że współcześni aktorzy wolą grać w serialach niż w teatrze.
Izabella Cywińska uważa, że współcześni aktorzy wolą grać w serialach niż w teatrze.Foto: Grzegorz Śledź/PR2

W piątek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Izabella Cywińska mówiła, że obecnie trudniej pracuje się w teatrze, gdyż aktorzy coraz bardziej są "rozwichrzeni" w swoich obowiązkach.

- Aktorzy są wyrywani do różnego rodzaju chałtur, których przedtem było zdecydowanie mniej. Woleliby zagrać w najgorszym serialu, bo to da sławę, niż Hamleta w swoim teatrze - zaznaczyła gość Dwójki.

Dodała, że niezwykle ważna jest atmosfera pracy w teatrze. - Wiara w to, że robi się coś niezwykle ważnego, coś co pomaga zrozumieć świat zarówno widzom, jak i twórcom - podkreśliła reżyserka.

Izabella Cywińska opowiadała również w "Poranku Dwójki" o swojej autobiografii "Dziewczyna z Kamienia". Jak mówiła, ta książka w pewnym stopniu objęła "lawinę przemian, które się dokonały".

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzenie: Paweł Siwek

Gość: Izabella Cywińska (reżyserka filmowa, teatralna i telewizyjna)

Data emisji: 27.03.2015

Godzina emisji: 8.35

mr/bch

Czytaj także

Izabella Cywińska: nie wyobrażałam sobie, że mogłabym nie głosować

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 16:59
– Przez 25 lat nie udało nam się nauczyć Polaków poczucia tożsamości i wspólnoty. Dziś nie rozumiemy, że, gdy jesteśmy wolni, nasz głos się liczy, choć jest tylko jeden – mówiła w Dwójce Izabella Cywińska, reżyser i minister kultury w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabella Cywińska o teatrze prowincjonalnym

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 15:30
- Pracując w teatrze w Kaliszu zrozumiałam, co to znaczy publiczność – mówiła w audycji "250 lat teatru publicznego w Polsce" Izabella Cywińska.
rozwiń zwiń