Wielkie artystyczne plany w Zamku Ujazdowskim

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 15:00
Czy nowe władze Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie przyniosły nową wizję prowadzenia ośrodka? O tym w "Poranku Dwójki".
Centrum Sztuki Współczesnej to ważne miejsce na mapie kulturalnej Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej to ważne miejsce na mapie kulturalnej WarszawyFoto: Wikimedia Commons/CC 3.0/Bartosz Morąg

Na żywo

Jak będzie wyglądał Zamek Ujazdowski w kolejnych miesiącach? Co może wydarzyć się gdy stanie przed nim tęcza? Naszym gościem po 8.35 będzie nowa dyrektor CSW - Małgorzata Ludwisiak.

Godzinę wcześniej zajrzymy do Teatru Polskiego Radia, gdzie trwają nagrania "Pana Tadeusza". Ksiąg Mickiewicza będzie można posłuchać na naszej antenie 11 listopada, ale my już jutro dowiemy się, jak brzmią próby do radiowego słuchowiska i porozmawiamy z artystami.

Poza tym w audycji: serwisy informacyjne, "Słowo na dzień", "Archiwalnia", "Śpiewnik jazzowy" oraz "Płyta tygodnia” - album "Friends" wydawnictwa Universal z utworami Jarka Śmietany w wykonaniu artystów polskich i gwiazd światowego jazzu.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w środę (2.09) w godz. 6.00-9.00. Program poprowadzi Piotr Kędziorek.

mm/jp

Zobacz więcej na temat: SZTUKA Zamek Ujazdowski

Czytaj także

Wojciech Krukowski - był artystą i rozumiał artystów

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 12:09
W "Poranku Dwójki" zmarłego w sobotę (18 stycznia) artystę, historyka sztuki i wieloletniego dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej "Zamek Ujazdowski" wspominali krytyk Waldemar Baraniewski oraz kurator CSW Janusz Marek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z nową dyrektor CSW Zamek Ujazdowski

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 12:50
Gościem "Poranka Dwójki" była Małgorzata Ludwisiak. Z nową dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie rozmawialiśmy o jej zamierzeniach, planach, pomysłach.
rozwiń zwiń