REKLAMA

Anna Świrszczyńska i wiersz biały w wersji pop

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 10:30
– To nie jest czułostkowa poezja, ma bardzo mocny przekaz osobisty – mówiła Paulina Kinaszewska, aktorka, skrzypaczka i wokalistka zespołu Maryna C.
Audio
  • Paulina Kinaszewska i Bartłomiej Woźniak z zespołu Maryna C. o piosenkach do słów Anny Świrszczyńskiej (Poranek Dwójki)
Śpiewająca aktorka Paulina Kinaszewska
Śpiewająca aktorka Paulina KinaszewskaFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Nowy projekt grupy, czyli piosenki do słów Anny Świrszczyńskiej, zostanie zaprezentowany 18 grudnia o godz. 19.00 w warszawskim klubie Dzika Strona Wisły. To swoista kontynuacja muzycznej przygody z poezją Mariny Cwietajewej, od której zespół wziął swoją nazwę.

– Szukałam długo po tej poetce kogoś, czyja poezja byłaby w stanie zainspirować mnie do następnej płyty. Kiedy myślałam, że nikogo nie znajdę, moja mama podsunęła mi Annę Świrszczyńską – powiedziała Paulina Kinaszewska.

Wokalistka oraz kompozytor Bartłomiej Woźniak opowiadali w Dwójce m.in. o specyficznej metodzie pracy zespołu Maryna C., o tym, jak muzycznie oddać wiersz biały, i dlaczego postanowili przenieść oryginalną poezję Świrszczyńskiej w sferę pop.

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Goście: Paulina Kinaszewska (aktorka, skrzypaczka i wokalistka zespołu Maryna C.), Bartłomiej Woźniak (kompozytor, reżyser dźwięku)

Data emisji: 18.12.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mc/kd

Czytaj także

"Szepczę, wrzeszczę, mruczę". Świetlicki intensywnie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2015 15:00
– Śpiewanie jest trochę niemęskie. Śpiewam tylko przy goleniu. Bardzo pięknie, ale nikt tego nie słyszy – mówił znakomity poeta i piosenkarz Marcin Świetlicki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magda Umer: Przybora to nieprawdopodobna wielkość literacka

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 01:27
- Jeremi niesłusznie kojarzony jest tylko z genialnymi piosenkami czy Kabaretem Starszych Panów - mówiła Magda Umer.
rozwiń zwiń