X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum Historii Polski stawia na wolność

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 10:00
- To będzie najważniejszy z prezentowanych przez nas tematów - mówił w Dwójce Robert Kostro, dyrektor placówki, której otwarcie planowane jest na rok 2018.
Audio
  • Robert Kostro o planach Muzeum Historii Polski (Poranek Dwójki)
Wizualizacja Muzeum Historii Polski
Wizualizacja Muzeum Historii PolskiFoto: mat.pras.

Muzeum Historii Polski powstaje na terenie warszawskiej Cytadeli. Prezentowane w nim wystawy w dużej mierze będą nastawione na pokazywanie wolnościowych wątków z dziejów naszego kraju. Robert Kostro podkreślał, że jego placówka nie będzie w tym temacie konkurować ze znajdującym się po sąsiedzku Muzeum Wojska Polskiego.

- My się skupimy na cywilnym aspekcie wolności. Przykładowo, pokażemy działalność Rządu Narodowego w czasie powstania styczniowego czy sposób funkcjonowania Polskiego Państwa Podziemnego w czasie II wojny światowej - wyjaśniał.

Gość "Poranka Dwójki" wymieniał też dwa inne kluczowe dla muzeum wątki historyczne i opowiadał o stopniu zaawansowania prac. Otwarcie Muzeum Historii Polski ma uświetnić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Robert Kostro (dyrektor Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 18.01.2016

Godzina emisji: 8.10

bch/iwo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe Muzeum Katyńskie otwarte w Cytadeli

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 16:45
W warszawskiej Cytadeli po wielu miesiącach budowy otwarto - w obecności najwyższych władz państwowych - Muzeum Katyńskie. Placówka jest hołdem wobec tysięcy zamordowanych przez Sowietów w 1940 roku Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

25 lat meblowania Zamku Królewskiego w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 18:38
– Nie chciałbym mówić, że to wielkie wyzwania. To normalna praca – mówił o kierowaniu Zamkiem Królewskim prof. Andrzej Rottermund, ustępujący dyrektor placówki.
rozwiń zwiń