Muzeum Historii Polski stawia na wolność

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 10:00
- To będzie najważniejszy z prezentowanych przez nas tematów - mówił w Dwójce Robert Kostro, dyrektor placówki, której otwarcie planowane jest na rok 2018.
Audio
  • Robert Kostro o planach Muzeum Historii Polski (Poranek Dwójki)
Wizualizacja Muzeum Historii Polski
Wizualizacja Muzeum Historii PolskiFoto: mat.pras.

Muzeum Historii Polski powstaje na terenie warszawskiej Cytadeli. Prezentowane w nim wystawy w dużej mierze będą nastawione na pokazywanie wolnościowych wątków z dziejów naszego kraju. Robert Kostro podkreślał, że jego placówka nie będzie w tym temacie konkurować ze znajdującym się po sąsiedzku Muzeum Wojska Polskiego.

- My się skupimy na cywilnym aspekcie wolności. Przykładowo, pokażemy działalność Rządu Narodowego w czasie powstania styczniowego czy sposób funkcjonowania Polskiego Państwa Podziemnego w czasie II wojny światowej - wyjaśniał.

Gość "Poranka Dwójki" wymieniał też dwa inne kluczowe dla muzeum wątki historyczne i opowiadał o stopniu zaawansowania prac. Otwarcie Muzeum Historii Polski ma uświetnić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Robert Kostro (dyrektor Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 18.01.2016

Godzina emisji: 8.10

bch/iwo

Czytaj także

Nowe Muzeum Katyńskie otwarte w Cytadeli

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 16:45
W warszawskiej Cytadeli po wielu miesiącach budowy otwarto - w obecności najwyższych władz państwowych - Muzeum Katyńskie. Placówka jest hołdem wobec tysięcy zamordowanych przez Sowietów w 1940 roku Polaków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

25 lat meblowania Zamku Królewskiego w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 18:38
– Nie chciałbym mówić, że to wielkie wyzwania. To normalna praca – mówił o kierowaniu Zamkiem Królewskim prof. Andrzej Rottermund, ustępujący dyrektor placówki.
rozwiń zwiń