REKLAMA

Kilar wg Antoniego Wita po raz pierwszy w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 10:00
- Układając programy moich koncertów, kieruję się tym, żeby nie wykonywać utworów, które już w danym mieście wykonywałem - mówił w Dwójce dyrygent, który poprowadzi w Warszawie Polską Orkiestrę Radiową.
Audio
  • Antoni Wit o koncercie z Polską Orkiestrą Radiową, który odbędzie się 3 kwietnia 2016 (Poranek Dwójki)
Antoni Wit to jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów
Antoni Wit to jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentówFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

W niedzielę (3.04) Antoni Wit wystąpi w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego. Dyrygent opowiadał, że pod wieloma względami będzie to koncert premier. - Wybrałem Uwerturę uroczystą z repertuaru Wojciecha Kilara, która do tej pory nie była wykonywana w Warszawie. Utwór ten poświęcony jest miastu Katowice - dodawał.

Po raz pierwszy w stolicy Antoni Wit będzie miał okazję wykonać V Symfonię Czajowskiego. - To jedna z najważniejszych symfonii nie tylko w repertuarze romantycznym, ale w ogóle - zauważał gość "Poranka Dwójki".

Ze schematu "pierwszych razów" wyłamuje Suita "Ognisty ptak" Igora Strawińskiego, choć, jak dodaje dyrygent, w pewnym sensie to też będzie premiera.

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Antoni Wit (dyrygent)

Data emisji: 31.03.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

bch

Czytaj także

Jerzy Maksymiuk. Fortepian pomaga dyrygować

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 14:44
W kolejnym spotkaniu z cyklu "Sekretne wzruszenia Jerzego Maksymiuka" Mistrz zdradził tajniki swojego warsztatu dyrygenckiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Antoni Wit na czele POR. Transmisja!

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 10:00
Podczas koncertu Polskiej Orkiestry Radiowej, prosto ze Studia PR im. W. Lutosławskiego, zabrzmi m.in. "Uwertura uroczysta" W. Kilara.
rozwiń zwiń