InFidelis: tęskniłyśmy do prostoty muzyki ludowej

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 12:00
- Wyzwaniem było, żeby przy pomocy dwóch instrumentów opowiedzieć jakąś historię, żeby nimi zaśpiewać - mówiły członkinie zespołu, który na 19. "Nowej Tradycji" zdobył drugą nagrodę i wyróżnienie publiczności "Burza Braw".
Audio
  • Członkinie zespołu InFidelis o początkach zespołu i albumie "Projekt.Kolberg". Rozmawiała Magdalena Tejchma (Poranek Dwójki)
Duet InFidelis
Duet InFidelisFoto: Bartek Muracki/mat. pras.
Laureaci "Nowej Tradycji" >>
nowa tradycja 2016- - 320_in fidelis.JPG
"Zaczynamy być zapraszani na wesela"

Warszawski duet InFidelis tworzą Helena Matuszewska i Marta Sołek. To dwie klasycznie wykształcone instrumentalistki, które zakochały się w brzmieniu suki biłgorajskiej i fideli płockiej. Artystki, które są członkiniami zespołu Same Suki w "Poranku Dwójki" wyjaśniały, dlaczego postanowiły założyć nowy projekt: - Postanowiłyśmy zrobić coś we dwie, żeby nie było wokalu, perkusji, żeby to było bardzo surowe i trudne.

Efektem muzykowania w duecie jest płyta "Projekt.Kolberg", która zawiera melodie pochodzące nie tylko ze zbioru wybitnego etnografa. 

Obejrzyj konkursowe przesłuchanie duetu InFidelis:


***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Rozmawiała: Magdalena Tejchma

Gość: Helena Matuszewska i Marta Sołek (członkinie zespołu InFidelis)

Data emisji: 21.05.2016

Godzina emisji: 9.40

mc/gs/pj

Czytaj także

Czy Warszawska Orkiestra Sentymentalna jest... sentymentalna?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 15:00
Jak zwrócił uwagę Piotr Kędziorek, muzyka zespołu jest raczej taneczna niż sentymentalna. A muzycy Orkiestry występującej na "Nowej Tradycji" 2016 chętnie podpisali się pod tą opinią.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Debashish Bhattacharya: moja muzyka pochodzi z innych czasów

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 12:00
– Kiedyś słuchaliśmy wszystkiego uważniej, starając się zachować w sobie muzykę – opowiadał indyjski gitarzysta, gwiazda festiwalu folkowego "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń