X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mitologia i skład powietrza. Czym przyciąga dziś Zakopane?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 08:00
- Na pytanie o fenomen Zakopanego odpowiedzi mogą być dwie: popularna i pogłębiona - podkreślał Maciej Pinkwart, historyk Zakopanego, opowiadając o specyfice tego najsłynniejszego miasta pod Tatrami.
Audio
  • Z Maciejem Pinkwartem rozmawia Piotr Kędziorek (Poranek Dwójki)

Odpowiedź popularna, mówił gość Dwójki, wiąże się oczywiście z górami. Obok walorów turystycznych chodzi tu jednak i o inny, "mityczny" aspekt . - Tatry są symbolem, czego ludzie przyjeżdzający dziś do Zakopanego być może nawet sobie nie uświadamiają - przypominał Maciej Pinkwart o znaczeniu Tatr w polskiej kulturze.

- Z drugiej strony miasto to spełniało na przestrzeni dwóch wieków wiele różnych funkcji - mówił badacz o zakopiańskim przemyśle, nauce, życiu sportowym czy o turystyce. - Witkacy pisał, że w tutejszym powietrzu unosi się subtelny narkotyk, który powoduje w ludziach dość trwałe zmiany…

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Maciej Pinkwart (pisarz, dokumentalista, autor m.in. książki "Zakopane Henryka Sienkiewicza", długoletni kustosz Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma", organizator życia muzycznego w Zakopanem)

Data emisji: 6.02.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakopiańczycy. Zimowa stolica Polski z innej strony

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 17:53
Bohaterami "Opowieści po zmroku" byli Kuba Szpilka, Maciej Krupa i Piotr Mazik z fundacji "Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości".
rozwiń zwiń