REKLAMA

"Mamałyga Warszawska". Imigranci o sobie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 10:30
- W Polsce o migracji mówi zwykle rząd lub organizacje pozarządowe zajmujące się tym tematem. Mało jest przy tym głosów ze strony samych migrantów. Chcielibyśmy to zmienić – powiedział Teodor Ajder, współzałożyciel i redaktor pisma "Mamałyga Warszawska/Mămăliga de Varsovia".
Audio
  • Teodor Ajder - współzałożyciel i redaktor pisma "Mamałyga Warszawska / Mămăliga de Varsovia" (Poranek Dwójki)

Gość Dwójki opowiadał o ukazującym się właśnie drugim numerze periodyku, który od listopada 2015 roku publikuje teksty pisane przez imigrantów i o migracji. Redakcję tworzy czwórka imigrantów z Rumunii i Mołdawii.

- Drugi numer naszego pisma poświęcony jest migracjom z różnych punktów widzenia: mamy tu recenzję książek ekonomicznych i wystaw artystycznych. Piszemy też o migracji w Polsce i o tym, jak pokazują te zagadnienie media. To paradoks, że w kraju, którego obywatele też są migrantami, to wciąż kontrowersyjny temat - dodał Teodor Ajder, który zapraszał również na spotkanie promocyjne numeru w warszawskim Teatrze Studio (15.03, godz. 19).

Dlaczego imigranci z Rumunii i Mołdawii decydują się na wyjazd do Polski i jak postrzegają rzeczywistość w naszym kraju? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Teodor Ajder (współzałożyciel i redaktor pisma "Mamałyga Warszawska/Mămăliga de Varsovia")

Data emisji: 13.03.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mz/mg

Czytaj także

Relacja z największego więzienia świata

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 13:00
- To było trudne: w malutkim pokoju, w oparach papierosowego dymu słuchałem historii różnych osób. Czasami musiałem wyjść, nie dawałem rady – opowiadał Bartek Sabela o tym, jak powstawała jego książka "Wszystkie ziarna piasku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karawany śmierci i niezniszczalne piękno. Twarze Armenii

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 15:56
- To jest kraj bardzo ciężko doświadczony przez historię. Ale z drugiej strony jest w nim piękno, a w ludziach: optymizm - podkreślała Małgorzata Nocuń, współautorka książki "Armenia. Karawany śmierci".
rozwiń zwiń