REKLAMA

55 lat rozrywki dla wymagających. Urodziny Trójki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 12:13
– Trójka od początku miała być Trójką, czyli programem rozrywkowym, ale jednocześnie ambitnym – mówił Adam Hlebowicz, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.
Audio
  • 55 lat rozrywki dla wymagających. Urodziny Trójki (Poranek Dwójki)
Studio Programu 3 Polskiego Radia
Studio Programu 3 Polskiego RadiaFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Trójka 55 lat baner.jpg
55 lat Trójki. Serwis specjalny

Gość Piotra Kędziorka podkreślił, że Trójka, która powstała 1 kwietnia 1962 r., "w zupełnie innej epoce i innych realiach politycznych", zawsze wspierała się na trzech podstawowych filarach. – To popularyzowanie ambitnej części muzyki popularnej, do tego dobra publicystyka i świetna rozrywka. Tak było od początku, mimo różnych zakrętów i zawirowań – powiedział.

Zdaniem Adama Hlebowicza niezmienność Trójki sprawia, że jej słuchacze są do niej bardzo przywiązani i wyjątkowo wobec niej lojalni. Dyrektor Programu 3 opowiadał o tym, kim według badań jest typowy odbiorca tej anteny, a także wyliczał atrakcje przygotowane na urodziny stacji w jej siedzibie przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie. Będą to nie tylko koncerty gwiazd związanych z Trójką...

***

1200x660-80-DWOJKA.jpg
80. urodziny Dwójki. Zobacz stronę specjalną

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Adam Hlebowicz (dyrektor Programu 3 Polskiego Radia)

Data emisji: 1.04.2017

Godzina emisji: 8.05

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc

Czytaj także

Specjalny koncert Stinga z okazji 55-lecia Trójki! [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 12:42
Sting zagrał kameralny koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Ponieważ jego najnowszy album "57th & 9th" osiągnął w Polsce status podwójnie platynowej płyty, została ona wręczona artyście podczas koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

LP3: muzycy Depeche Mode nie oddają berła

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 21:53
Zespół Depeche Mode utrzymuje się na szczycie notowania "Listy przebojów Trójki". Ich wynik to: 9 tygodni na liście i 8 razy na pierwszym miejscu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

55 lat Programu III Polskiego Radia. "Trójka trzyma standard"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 08:35
1 kwietnia 2017 roku Program Trzeci Polskiego Radia obchodzi 55. urodziny. By uświetnić tę rocznicę, stacja zaplanowała serię muzycznych koncertów w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Zagrają m.in. Amy Macdonald, Edyta Bartosiewicz, Gaba Kulka, Amy Macdonald, Artur Andrus, Grażyna Łobaszewska, T.Love.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor Adam Hlebowicz o 55. urodzinach Trójki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 09:30
- Myślę, że to ładny wiek, co prawda Jedynka jest bardziej szacowna, ale jednak Trójka z owymi dwiema piątkami ma bogaty dorobek. Bardzo dziękuję za zaproszenie i życzliwą rywalizację w eterze, bo o to chodzi. Każdy ma swoją specyfikę, inna jest Jedynka, inna jest Trójka, oby tak było dalej i obyśmy mieli jak najwięcej słuchaczy - mówił Adam Hlebowicz.
rozwiń zwiń