Szewach Weiss o powstaniu w getcie warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 12:57
W przeddzień 74. rocznicy wybuchu powstania spotkamy z izraelskim politykiem, profesorem nauk politycznych i byłym ambasadorem Izraela w Polsce.
Szewach Weiss
Szewach Weiss Foto: Grzegorz Śledź/PR2
Szewach Weiss-10_resize.jpg
Szewach Weiss: Mandela przypominał mi Tadeusza Mazowieckiego

Z Szewachem Weissem porozmawiamy o wiosennym święcie Pesach, pamięci o wyzwoleniu narodu żydowskiego i wydarzeniach poprzedzających powstanie. Na rozmowę zapraszamy około godz. 8.10 (transmisja wideo).

W audycji porozmawiamy też z Jackiem Kołtanem, redaktorem książki "Przesilenie. Nowa kultura polityczna", w której zebrano eseje poświęcone mobilizacjom społecznym przeradzającym się w ruchy społeczne i nowe byty polityczne.

Przyjrzymy się także odnalezionemu po 140 latach obrazowi Józefa Chełmońskiego "Noc księżycowa", który można już oglądać w pałacu w Radziejowicach.

Przed 9 spotkamy się ze scenarzystką Anetą Kopacz, która podzieli się z nami swoją kolejną fascynacją kulturalną.

Poza tym w "Poranku Dwójki": "Wiadomości kulturalne", po 7.15 i 8.35 przeglądy prasy kulturalnej, "Słowo na dzień", "Archiwalnia", po 6.45 "Melodie z górnej półki", a o 7.05 - "Płyta tygodnia". Jest nią album Deutsche Grammophoni firmy Sony Classical z utworami Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Murray'a Perahii. Amerykański pianista w tym tygodniu, dokładnie 19 kwietnia kończy 70 lat!

***

Na audycję "Poranek Dwójki" we wtorek (18.04) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch

Zobacz więcej na temat: powstanie w getcie Szewach Weiss
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Edelman: najtrudniej uwierzyć we własną śmierć

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 06:00
- Mówił, że nie ma nic lepszego niż życie i śmierć. Ostrzegał nas przed śmiercią, której sprawcami jesteśmy ze względu na swoją naturę - wspominał pisarz Jacek Bocheński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mali Szmuglerzy odraczali w getcie wyrok śmierci

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 17:20
- Getto warszawskie było gettem głodowym. Szmuglujące żywność dzieci brały dużą odpowiedzialność za przetrwanie dorosłych - mówiła w Dwójce Agnieszka Żółkiewska z Żydowskiego Instytutu Historycznego.
rozwiń zwiń