Józef Hen: praca jest dla mnie prawdziwym życiem

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 10:30
– Gdy mówią mi: "pojedź na wypoczynek", odpowiadam: "nie ma nic bardziej męczącego niż wypoczynek" – powiedział pisarz i scenarzysta Józef Hen.
Audio
  • Józef Hen: praca jest dla mnie prawdziwym życiem (Poranek Dwójki)

Praca jest dla twórcy nie tylko odprężeniem, lecz także nieustannym wyzwaniem. – Człowiek walczy z tekstem i wypowiada się. Nie wiadomo, czy będzie to wydrukowane. Ale - jak czasem mówię - wypowiadam się na swoich łamach – wyznał.

Pisarz, który w listopadzie skończył 93 lata, pracuje piórem od dziecka. Debiutował jako 9-latek w "Małym Przeglądzie" Janusza Korczaka. W Dwójce opowiadał nie tylko o swoich literackich początkach, lecz także o twórczości scenariuszowej, za którą właśnie nagrodziło go Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Józef Hen (pisarz, scenarzysta)

Data emisji: 20.12.2016

Godzina emisji: 8.10 

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/pg

Czytaj także

Józef Hen - urodzony pisarz, niedoszły piłkarz

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 00:00
- Pisarstwo było dla mnie czymś zupełnie naturalnym. Nie myślałem o karierze literackiej, raczej o karierze piłkarza lub śpiewaka operowego - opowiadał w Dwójce Józef Hen, z którym spotkaliśmy się w dniu jego 90. urodzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z Józefem Henem o królu Stasiu

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 13:00
W święto Konstytucji 3 maja spotkaliśmy się z pisarzem, by przypomnieć najciekawsze wątki z biografii ostatniego polskiego króla.
rozwiń zwiń