X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Machalica: wszystkie piosenki Młynarskiego umiem na pamięć

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 11:00
– Całe swoje zawodowe życie zbierałem się do tego, by zrobić recital z piosenek Wojtka Młynarskiego i nigdy nie miałem odwagi. Namówiło mnie trzech muzyków z Częstochowy – mówił aktor i wielbiciel twórczości autora "Jeszcze w zielone gramy".
Audio
  • Piotr Machalica: wszystkie piosenki Młynarskiego umiem na pamięć (Poranek Dwójki)

Piotr Machalica wystąpi na rozpoczynającym się 2 lipca we Wrocławiu Festiwalu Muzyki Kameralnej "Wieczory w Arsenale" z recitalem "Mój ulubiony Młynarski". Podczas koncertu zabrzmią takie piosenki, jak "Nie ma jak u mamy", "Bynajmniej", "Moje ulubione drzewo", "Najpiękniejszy list miłosny" i "Blue Tango". Aktorowi towarzyszyć będą częstochowscy muzycy Michał Walczak, Krzysztof Niedźwiecki i Paweł Surman. Czwórka ta po raz pierwszy wystąpiła razem tuż przed śmiercią Wojciecha Młynarskiego, który odszedł 15 marca 2017 r.

Przygoda Piotra Machalicy ze słynnym tekściarzem i wokalistą zaczęła się jednak już dwa lata wcześniej spektaklem muzycznym "Młynarski obowiązkowo" w Teatrze 6. Piętro. O udział w tamtym wydarzeniu poprosił go sam Wojciech Młynarski. Aktor wyznał, że mimo tego swoistego namaszczenia wciąż ma "problem z piosenkami, które Wojtek sam śpiewał".

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Piotr Machalica (aktor)

Data emisji: 28.06.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wojtek Młynarski uczył nas polskości i patriotyzmu"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 09:00
- Swoimi tekstami wydobywał z nas to, co dobre, ale też z całą stanowczością chłostał to, co złe i małe - wspominał w Dwójce Wojciecha Młynarskiego Marian Opania. Wybitny poeta i satyryk zmarł 15 marca 2017 roku w wieku 75 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dla Wojtka Młynarskiego najważniejsze były teksty"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 17:45
- Piosenki Wojtka to felietony otaczającej nas rzeczywistości. On ją zauważał, ubierał w rymy i piosenki, które dzięki temu stały się wieczne – powiedział Dariusz Michalski, przyjaciel zmarłego w wieku 75 lat poety i satyryka.  
rozwiń zwiń