Trzydzieści osiem milionów szczęśliwych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 12:31
W "Poranku Dwójki" odwiedzą nas Beata Chomątowska i Daniel Lis, współautorzy zbiorowej publikacji "Jakoś to będzie. Szczęście po polsku".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Janusz Baczynski / Shutterstock.com

O książce i zawartym w niej przepisie na szczęśliwe życie, który w zamierzeniu autorów ma być polską odpowiedzią na - modne ostatnio - skandynawskie hygge, porozmawiamy po godz. 8.10 (transmisja wideo).

Po 7.35 zdamy relację z festiwalu Transatlantyk w Łodzi. W programie wydarzenia znalazły się pokazy filmowe, wydarzenia muzyczne, warsztaty i spotkania, a jego hasłem jest "Siła kobiety". Gośćmi festiwalu są w tym roku m. in.: reżyserka Lucrecia Martel i amerykański aktor Edward Norton.

Poza tym w audycji: "Wiadomości kulturalne", "Słowo na dzień", "Śpiewnik jazzowy", "Archiwalnia", a o 7.05 do zdobycia "Płyta tygodnia" - w tym tygodniu jest nią "The Musician", wydany przez Stretch Records potrójny album wybitnego amerykańskiego pianisty, kompozytora i lidera Chicka Corei z nagraniami zarejestrowanymi w różnych składach jego zespołów w nowojorskim klubie Blue Note.

Codziennie tuż przed 9.00 rekomendacje kulturalne przedstawia scenarzysta Cezary Harasimowicz.

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (19.07) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Paweł Siwek.

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poznaj hygge - duński klucz do szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 18:06
- Jest możliwość, by hygge zastosować na całym świecie. Ono może być wszędzie. W Polsce w jakiś sposób też już praktykujecie hygge - oceniał Meik Wiking, dyrektor Centrum Badań nad Szczęściem w Kopenhadze, opowiadając o duńskim pomyśle na dobre życie.
rozwiń zwiń