Szczygieł: dobry reporter musi zbudować napięcie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 10:30
- W tych opowieściach jest historia dwóch kobiet, które choć mieszkają tylko 30 kilometrów od siebie, to przez całe życie piszą do siebie listy – powiedział reportażysta, którego książka "Kaprysik. Damskie historie" została właśnie wznowiona.
Audio
  • Mariusz Szczygieł opowiada m.in. o warsztacie reportażysty (Poranek Dwójki)

- Na pozór w tych listach nie ma nic ciekawego, bo opisują zwyczajne życie. Ale gdy bardziej im się przyjrzałem, to okazało się, że widać w nich różnicę charakterów: jedna z przyjaciółek niezwykle optymistyczna, a druga widzi wszystko w czarnych barwach. Nawet gdy buduje wymarzony dom w Bielsku-Białej, to potem narzeka, że jest tam wiele okien, które wciąż musi myć. I ta różnica między bohaterkami buduje napięcie, które reporter musi pokazać, aby historia była ciekawa – dodał Mariusz Szczygieł.

Jak reporterowi udało się dotrzeć do listów dwóch przyjaciółek, w jaki sposób dziennikarz pracuje nad tekstem, i co łączy losy kobiet opisane w jego zbiorze minireportaży "Kaprysik. Damskie historie"? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Mariusz Szczygieł (reportażysta)

Data emisji: 7.09.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz


Czytaj także

Tadeusz Rolke: te zdjęcia są dziełem mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 09:00
- Ten cykl fotografii jest nieskończony. Będę go robić tak długo, jak długo będę w stanie trzymać aparat fotograficzny - podkreślał znakomity artysta, opowiadając o jednym z tematów swojej twórczości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teresa Pągowska. 10 lat bez malarki

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 09:00
Na wystawę prac artystki zapraszaliśmy w "Poranku Dwójki". Ekspozycja zostanie otwarta 7 września w Piękna Gallery w Warszawie.
rozwiń zwiń