"Czerń". Ostatni widzowie nuklearnej wojny

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 10:00
Akcja tego filmu rozgrywa na japońskiej stacji kosmicznej. Dwoje astronautów obserwuje Ziemię, na której rozpętała się właśnie wojna atomowa… W Dwójce gościliśmy Tomasza Popakula, autora tej animowanej opowieści.
Audio
  • Tomasz Popakul o swoim filmie "Czerń" (Poranek Dwójki)

Bohaterowie "Black" ("黒") stracili kontakt z Ziemią, wszystkie próby nawiązania łączności pozostały bez odpowiedzi. Wszystko, co mogą teraz zrobić, to oglądać grzyby atomowe na powierzchni planety. - Bohaterowie tego filmu są niczym odwrotność Adama i Ewy. Czują, że są być może ostatnimi ludźmi - opowiadał Tomasz Popakul o "Czerni".

W audycji usłyszeliśmy m.in. o tym, skąd wzięło się japońskie tło tego filmu. Reżyser odpowiadał również na pytanie, czy istnieje dla bohaterów "Czerni" jakakolwiek nadzieja.

***
Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Tomasz Popakul (reżyser)

Data emisji: 6.12.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mat. prom./jp/bch

Czytaj także

139 lat animacji. "Dobranocka" nie tylko dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 18:00
– Chcemy zaprezentować fenomen dobranocki, jakim przez prawie 60 lat był w TVP program o godzinie 19.00, a także pokazać od kulis proces tworzenia tych opowieści – mówił Waldemar Elwart, kurator wystawy "Dobranocka. Historia animacji" w Muzeum Narodowym w Gdańsku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Loving Vincent". Życie van Gogha z farby i miłości

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 20:00
– Na początku film miał mieć siedem minut – mówiła Dorota Kobiela, malarka i współreżyserska "Loving Vincent", pierwszego w historii pełnometrażowego filmu stworzonego techniką animacji malarskiej.
rozwiń zwiń