Julia Kijowska, złote żuki i szwedzki design

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 10:55
- Gdy dostałam tę nagrodę, jedną z pierwszych myśli było to, czy w drodze powrotnej do Polski wpuszczą mnie na pokład, skoro mam wykupiony tylko bagaż podręczny – opowiadała Julia Kijowska, laureatka "Złotego Żuka" za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową w szwedzkim filmie "Truskawkowe dni".
Audio

Goszcząca w Dwójce aktorka opowiadała z przymrużeniem oka o statuetce, którą otrzymała na gali filmowej w Sztokholmie.

-  "Złoty Żuk" nie dość, że jest ogromny, to jest naprawdę brzydki. Zdziwiło mnie to, bo szwedzki design słynie z delikatności i minimalizmu. Wszystko jest tam piękne: każda łyżeczka, każde krzesło. A tu nagle dostaję wielkiego żuka, który ma wypisane po szwedzku na brzuchu, że - tak jak kino - jest zarazem śmieszny i pokraczny, jak i wzruszający – dodała Julia Kijowska.

W nagraniu audycji posłuchamy m.in. o premierze reżyserskiego debiutu Olgi Chajdas "Nina", w którym Julia Kijowska występuje w głównej roli. 

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość:  Julia Kijowska (aktorka)

Data emisji: 30.01.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/jp

Czytaj także

Opowieść o najlepiej udokumentowanej rodzinie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 16:35
- Ten zasób z jednej strony przeraża, z drugiej fascynuje, bo to około 300 godzin materiału archiwalnego o bardzo zróżnicowanym charakterze - mówił w Dwójce Marcin Borchardt, reżyser pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Beksińscy. Album wideofoniczny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dojmująca codzienność". Beksińscy bez fikcji

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 11:00
– Dla mnie to ważna i uniwersalna historia relacji pomiędzy ojcem a synem – mówił Marcin Borchardt, reżyser dokumentu "Beksińscy. Album wideofoniczny".
rozwiń zwiń