X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Damsko-męska gra". Polska animacja w prestiżowym konkursie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 12:00
- Historia, którą przedstawiam, rozgrywa się w przestrzeni między dwójką bohaterów, a także wewnątrz nich - opowiadała Marta Pajek o swoim filmie "III", który zakwalifikował się do konkursu filmów krótkometrażowych na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy.
Audio
  • Z Martą Pajek o jej filmie "III" rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)

Czerń 1200.jpg
"Czerń". Ostatni widzowie nuklearnej wojny

"III" to portret kobiety w niełatwej i wyczerpującej relacji z mężczyzną, która przyciąga i odpycha z jednakową siłą. Film jest trzecią częścią tryptyku Marty Pajek "Figury niemożliwe i inne historie".

- Każda z tych części jest historią niemożliwą: czymś z pozoru prostym, w czym - jeśli spróbować się zagłębić - zaczniemy napotykać coraz więcej iluzji, paradoksów i przeszkód - mówiła artystka.

Jaki wpływ na powstanie tryptyku (o niechronologicznej strukturze: "III" powstała po "II", część "I" będzie ostania) ma koncepcja tytułowej "figury niemożliwej"? Co wiąże kobietę z "III" z bohaterką filmów Almodovara? W rozmowie również o "zabawie wieloznacznością minimalistycznych form", a także o drodze Marty Pajek do animacji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Marta Pajek (reżyserka filmów animowanych, graficzka, malarka)

Data emisji: 19.03.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dzikie róże". Samotność kobiety w rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 11:00
– Zaraz potem, gdy przestała być nastolatką, stała się mamą. Od razu wpadła w kliszę rodziny – mówiła Anna Jadowska o bohaterce swojego najnowszego filmu.
rozwiń zwiń