X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Franaszek o biografii Herberta

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 20:06
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy z autorem ukazującej się właśnie dwutomowej biografii Zbigniewa Herberta.
Andrzej Franaszek
Andrzej Franaszek Foto: Grzegorz Śledź/PR2

biografia_herbert_1200.jpg

Książka Andrzeja Franaszka nosi tytuł "Herbert. Biografia". Tom pierwszy ma podtytuł "Niepokój", drugi: "Pan Cogito".

Posłuchaj fragmentów tej książki. Czyta Mariusz Bonaszewski>>>

Spotkanie z biografem Zbigniewa Herberta o godz. 8.10 (transmisja wideo).

Poza tym w audycji:

Dziennikarze redakcji "New York Times" i "New Yorker" otrzymali nagrodę Pulitzera za ujawnienie skandalu z udziałem producenta filmowego Harvey'a Weinsteina, oskarżanego o molestowanie kobiet . Prestiżowe wyróżnienie otrzymała także urodzona w Bytomiu autorka sztuk teatralnych Martyna Majok. O tegorocznej nagrodzie Pulitzera w korespondencji Małgorzaty Kałuży.

W Krakowie trwają 14. Dni Kultury Arabskiej. Chętni mogą skorzystać z bogatej oferty wykładowo-warsztatowej, zorganizowano między innymi zajęcia z parzenia herbaty czy mehendi (malowanie henną). Wyjątkowo w tym roku - według zapewnień organizatorów, czyli Koła Naukowego działającego przy Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego - zapowiada się blok muzyczny.


big_Czapscy-Herbertowie-Korespondencja1200.jpg
Potrzebni sobie do życia. O przyjaźni Herberta i Czapskiego

Korespondencja z Izraela: Michał Żakowski w przeddzień rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim opowie o tym, jak mieszkańcy tego kraju oddają hołd swoim narodowym bohaterom.

W cyklu "Przestrzeń dla Ciebie" opowiemy o poznańskim Łazarzu, dzielnicy, w której przez lata brakowało inicjatyw kulturalnych. Nie ma tu teatrów czy kin, czyli naturalnych miejsc inicjowania działań społeczno-kulturalnych. Takie miejsce musiało więc powstać. Od niedawna działa tu Inkubator Kultury Pireus. Funkcjonuje przy ulicy Głogowskiej - to główny szlak komunikacyjny, rozdzielający dzielnicę na dwie części. To właśnie Pireus przyczynia się do zwiększenia liczby inicjatyw kulturalnych na Łazarzu. To miejsce odwiedził Jacek Butlewski.

Naszą Płytą Tygodnia jest album z fragmentami dzieł scenicznych Bernsteina: musicali "West Side Story" i "On The Town" a także operetki "Candide".

Zachęcamy także Państwa do udziału w konkursie "Dwójka na piątkę". Wystarczy słuchać Dwójki o 8.30 i odpowiedzieć na dźwiękową zagadkę. Najciekawsze propozycje zakwalifikujemy do finału, który rozegra się na naszej antenie o 9.15! Do wygrania książki PIW.

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (18.04) w godzinach 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Herbertowi o stan szczęścia najłatwiej było w podróży"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 12:00
- W luźnym zapiskach znajdziemy twarde zalecenie, że nie należy fotografować się z tzw. tubylcami. Spotykamy innych ludzi, a nie atrakcję turystyczną - mówił w Dwójce Andrzej Franaszek, autor dwutomowej biografii Zbigniewa Herberta, która ukaże się 18 kwietnia.
rozwiń zwiń