Kasia Smutniak: "Volterra" to film, który wymagał odwagi

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 12:44
W Toskanii zakończyły się zdjęcia do "Volterry" w reżyserii Jacka Borcucha. Na ekranie, obok Krystyny Jandy, zobaczymy popularną we Włoszech polską aktorkę Kasię Smutniak. - To bardzo aktualny film i historia, którą warto opowiedzieć - mówiła w rozmowie z Dwójką.
Audio
  • Kasia Smutniak opowiada o filmach "Volterra" i "Made in Italy" (Poranek Dwójki)
Kasia Smutniak
Kasia SmutniakFoto: ANDREA DELBO/Shutterstock

wgKawki-2182.JPG
"To, co najpiękniejsze... Wiosna:. Muzyka filmowa Kilara

"Volterra" to historia życia - granej przez Krystynę Jandę - włoskiej pisarki, laureatki literackiej Nagrody Nobla, która na skutek otrzymania szokującej wiadomości, podczas oficjalnej uroczystości wygłasza niepolityczne przemówienie. Ta sytuacja dramatycznie zmienia jej spokojne, poprawne i dostatnie dotychczas życie. - Fantastyczny scenariusz "Volterry" trafił do mnie w ubiegłym roku, i gdy tylko go przeczytałam wiedziałam, że trzeba mieć wiele odwagi, by nakręcić taki film - wspominała grająca rolę córki głównej bohaterki Kasia Smutniak. - Poza tym praca u boku Krystyny Jandy była dla mnie spełnieniem marzeń, więc do zagrania w tym filmie nie trzeba było mnie przekonywać.

czarna pantera 1200.jpg
Hollywood wyobraża sobie afrykańską muzykę

W rozmowie z Dwójką aktorka opowiadała także o pracy nad filmem "Made in Italy", który powstał na podstawie concept albumu pod tym samym tytułem, znanego włoskiego muzyka rockowego Luciano Ligabue. Niebawem polska publiczność zobaczy aktorkę także w najnowszym filmie Paulo Sorrentino. O tym, gdzie jeszcze zobaczyć można będzie Kasię Smutniak, i jak przebiegała współpraca z Krystyną Jandą - w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Rozmawiała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 31.05.2018

Godzina emisji: 7.45

Materiał został wywemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

kd/pg

Czytaj także

Marcel Łoziński: dzięki cenzurze filmy były lepsze

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 12:25
Marcel Łoziński pracuje jako dokumentalista już ponad 40 lat, a teraz otrzyma nagrodę Smoka Smoków za całokształt twórczości. - Gdybyśmy w PRL mieli pełną swobodę jak nasi koledzy na Zachodzie, walilibyśmy w system i dziś te filmy byłyby martwe - mówi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dokąd idą dzieła sztuki "po śmierci"?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 09:00
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Elka Krajewska, szefowa nowojorskiego Salvage Art Institute, czyli Instytutu Sztuki Ocalonej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Roman Polański o "Prawdziwej historii": bałem się współpracy Seigner i Green

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 16:00
- To był pierwszy film, który opowiada o dwóch bohaterkach, a właściwie o konflikcie pomiędzy nimi - tak o swojej najnowszej producji z Evą Green i Emmanuelle Seigner w rolach główych mówił reżyser Roman Polański.
rozwiń zwiń