X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ewa Bukowska: "53 wojny" to studium samotnej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 10:00
- Zrobiłam scenariusz na motywach książki Grażyny Jagielskiej "Miłość z kamienia. Życie z Korespondentem wojennym", ale moja historia jest zupełnie inna - mówiła w Dwójce reżyserka i scenarzystka filmu, który znalazł się w konkursie Międzynarodowego Festiwalu w Karlowych Warach.
Audio
  • Ewa Bukowska o filmie "53 wojny" (Poranek Dwójki)

kapuściński 1200.jpg
"Ryszard Kapuściński miał magiczne spojrzenie na świat biedy"

Ewa Bukowska opowiadała w "Poranku Dwójki", że pomysł filmu "53 wojny" zakiełkował w niej w dniu premiery jej krótkometrażowego obrazu "Powrót" z 2013 roku. - To historia żołnierza, który wraca do domu z wojny w Afganistanie. Podczas premiery usłyszałam o książce Grażyny Jagielskiej i wtedy pomyślałam, że to doskonała kontynuacja tego tematu i pokazanie go z drugiej strony - opowiadała reżyserka.

Film "53 wojny" opowiada historię małżeństwa, w którym mąż jest korespondentem wojennym, a żona nieustannie na niego czeka. - Swoją uwagę skupiłam uwagę na kobiecie, a nie na życiu korespondenta - podkreśliła Ewa Bukowska. - Książka trochę inaczej ujmuje tę sprawę. Ja wzięłam z niej motyw kobiety, która czeka na dziennikarza. Nie jest to historia Grażyny i Wojtka Jagielskich.

W audycji Ewa Bukowska wyjaśniała, dlaczego akcję swojego filmu osadziła w latach 90., opowiadała też o procesie pisania scenariusza, który splótł się z ważnym okresem w jej życiu.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Ewa Bukowska (reżyserka, scenarzystka, aktorka)

Data emisji: 12.06.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miloš Forman był artystą buntu i kontestacji

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 18:40
"Amadeusz", "Hair", "Lot nad kukułczym gniazdem" i "Skandalista Larry Flint" to tylko niektóre z wielkich dzieł zmarłego przed kilkoma dniami czeskiego reżysera. - Był piewcą kontestacji wyniesionej na poziom uniwersalny – mówiła w Dwójce Adriana Prodeus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kunsztowny film z oszałamiającym tempem"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 20:00
- Nowy film Andersona jest jak doskonale naoliwiona, szybka maszynka narracyjna. Ma takie tempo, że nie mamy czasu, by docenić piękne, kunsztowne obrazy, które przed nami rozsnuwa - mówił w Dwójce o "Wyspie psów" Sebastian Smoliński.
rozwiń zwiń