"Wiejski festiwal kultur na Podlasiu to fenomen"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 10:00
- To, że wiejski festiwal ma już dwudziestą trzecią edycję jest dla nas samych wielkim zaskoczeniem. Tym bardziej, że cieszy się ogromną i wciąż rosnącą popularnością – mówiła w Dwójce Barbara Kozub-Samosiuk.
Audio
  • Festiwal kultur i narodów na Podlasiu (Poranek Dwójki)
Plakat festiwalu w Czeremsze
Plakat festiwalu w CzeremszeFoto: mat. prasowe

festiwal_kapel_1200.jpg
"Festiwal w Kazimierzu jest świadectwem żywej kultury"

Gośćmi "Poranka Dwójki" byli organizatorzy folkowego wydarzenia, z którymi rozmawialiśmy o tegorocznej edycji festiwalu "Z Wiejskiego Podwórza" w Czeremsze.

- Czy przygotowując kolejny festiwal mamy chwile zwątpienia? Oczywiście, są takie momenty, kiedy myślimy sobie, że już dłużej nie damy rady. Ale później, kiedy przyjeżdżają do nas ludzie, kiedy jest tak świetnie i kiedy odjeżdżają pociągiem festiwalowym tacy szczęśliwi, to wiemy, że było i nadal będzie warto to robić - powiedziała Barbara Kozub-Samosiuk.

Od 20 do 22 lipca Czeremcha (woj. podlaskie) będzie przeżywała najazd fanów folku z całej Europy. Przez kolejne lata Festiwal "Z wiejskiego podwórza", zdobył uznanie widzów i wykonawców stając się jedną z najlepszych imprez folkowych nie tylko w Polsce. Tym razem, w Czeremsze zaprezentuje się blisko 12 zespołów muzycznych, teatrów z Polski, Węgier, Białorusi, Ukrainy, Moładawii i Gruzji. O szczegółach tych wydarzeń w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Piotr Kędziorek

Goście: Barbara Kozub-Samosiuk i Mirosław Samosiuk (organizatorzy festiwalu "Z Wiejskiego Podwórza" w Czeremsze)

Data emisji: 7.07.2018

Godzina emisji: 9.25

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

mko


Czytaj także

Po festiwalu folkowym "Nowa Tradycja"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 15:04
Na tegorocznym konkursie pojawiły się zupełnie nowe pomysły na muzykę źródeł pełne elektroniki, eksperymentu i autorskiej reprezentacji. W tej odsłonie "Kiermaszu pod kogutkiem" spotykamy się z laureatami 21. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Roman Wojciechowski: najbardziej lubię oberki

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 17:43
- Najważniejsze, żeby nie nakłaść za dużo ozdobników do tego oberka - mówił w Dwójce artysta, którego kapela z Tomaszowa Mazowieckiego zdobyła w tym roku, wespół z Kapelą Maćka Obrochty z Kościeliska, główną nagrodę w kategorii kapel na 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych.
rozwiń zwiń