X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Legalna Kultura. Własność intelektualna pod ochroną

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 12:51
- Ludziom bardzo trudno było uwierzyć, że w ogóle będzie coś takiego, jak kampania promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury. Dziś mamy ich w naszej bazie 770, a zaczynaliśmy od 46. To pokazuje skalę zmian w ciągu tych sześciu lat - mówiła w Dwójce Kinga Jakubowska z Fundacji Legalna Kultura.
Audio
  • Kinga Jakubowska o konkursie "Kultura zmienia świat na lepsze" Fundacji Legalna Kultura i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Poranek Dwójki)
KURIER - DRUK 1200.jpg
"Jan Nowak-Jeziorański to postać ciekawsza niż Bond"

Fundacja Legalna Kultura i Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni już po raz piąty ogłosiły konkurs na spot promujący uczciwe korzystanie z kultury jako jeden z fundamentów funkcjonowania w cyfrowym świecie. W tym roku jego hasło to "Kultura zmienia świat na lepsze". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas tegorocznego najważniejszego krajowego festiwalu filmowego (17-22 września).

Sama kampania trwa już od sześciu lat, jej elementem są charakterystyczne spoty emitowane przed seansami filmowymi w kinach, w których słychać znanych polskich aktorów zachęcających do korzystania z legalnych źródeł kultury. - Mam nadzieję, że dzięki podobnym działaniom oswajamy ten skomplikowany jak na dzisiejszą cyfrową rzeczywistość temat ochrony własności intelektualnej i tego, w jaki sposób korzystać z kultury, żeby być fair wobec twórców - zwracała uwagę szefowa fundacji. 

Na czym polega świadome korzystanie z kultury w internecie? Jakie są warunki konkursu "Kultura zmienia świat na lepsze" i na co mogą liczyć jego laureaci? O tym w nagraniu audycji. 

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Kinga Jakubowska (prezes Fundacji Legalna Kultura)

Data emisji: 3.08.2018

Godzina emisji: 8.10

Rozmowę wyemitowano w audycji Poranek Dwójki.

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Cicha noc" i inne filmy "frontem do człowieka"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 19:23
- To co łączy film Piotra Domalewskiego i innych młodych twórców to fakt, że ich bohaterzy mówią językiem, który jest bliski ludziom. To nie są wymyślone, papierowe postaci, tylko bohaterzy, na których w polskim kinie czekałam – podkreśliła Kaja Klimek, opowiadając o produkcjach pokazanych na 42. Festiwalu Filmowym w Gdyni.
rozwiń zwiń